Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Mankajoca dlesen ob implantatu

Mankajoca dlesen ob implantatu

Pozdrav.

Zob dvojka je implantat. Imel sem nadgradnjo kosti. Da se je kost zarasla, sem cakal pol leta, medtem sem imel nadomesten zob, prilepljen ob straneh. Sedaj imam implantat vgrajen, ampak ob obeh straneh zoba manjka dlesen. Torej linija dlesni je pri implantantu ravna, pri ostalih zobeh se pac normalno krivi ob zobu. Sam zob je sicer vredu, ampak je ob straneh namesto dlesni pac ostala luknjica. Zanima me ali je to normalno, ali je mogoce napaka zobozdravnika in pa seveda ali se to samo zaraste ali pac kakorkoli da popravit. Hvala in lp

Spoštovani,

doseči dober estetski rezultat ob vsadku je neprimerno težje kot ob lastnih zobeh, saj nanj uplivajo številni dejavniki.
V prvi vrsti obseg izgube kosti in mehkih tkiv po izgubi zoba oz. pred pričetkom implantološkega zdravljenja, biološki dejavniki posameznika: debelina dlesni, oblike medzobnih papil sosednjih zob, položaj korenin in oblike kron sosednjih zob, kot tudi sam vsadek: njegova umestitev v čeljustno kost ter natančnost oblikovanja protetične nadgradnje.
Verjetno je iz navedenega jasno, da na nekatere dejavnike lahko upliva operater s pravilnim načrtovanjem, izbiro pravilnega vsadka in izkušenostjo, kjub temu pa tudi ob tehnično brezhibno izvedenem postopku optimalni estetski rezultat ni nujno zagotovljen.
Še veliko težje je obstoječe stanje popravljati. Uspeh takega zdravljenja, ki zahteva kirurško rekonstrukcijo papil, pa je običajno zgolj naključen.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close