Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Težave med zobmi

Težave med zobmi

Pozdravljeni,

decembra 2016 mi je zobozdravnica pobrusila zobe med 6. in 7. levo in desno spodaj, in sicer, ker nisem uspela priti med zoboma z zobno nitko. Ko mi je brusila zobe, me je precej bolelo, kar nekaj časa mi je tekla kri iz dlesni. Zobje so sedaj dovolj narazen, da lahko mednje pridem z zobno nitko in med zobno ščetko.
Od tistega dne dalje, pa me med temi zobmi po jedi zelo boli, prav tako še nekaj časa po jedi, čeprav si po jedi sčistim med zobne prostore. Že dvakrat sem obiskala svojo zobozdravnico, ki mi da le napotek, naj si med zobni prostor zdravim z žajblom, gengigelom in pravilno čistim. Sama menim, da bi po 4 mesecih zadeva morala biti že OK.

Prosim za mnenje, kaj bi lahko še naredila. Z dlesnimi na splošno nimam težav, imam lepe. Je možno, da mi je zobozdravnica pri brušenju kaj poškodovala? Se je lahko zadeva razširila tudi na kost?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

če prav razumem, je zobozdravnica zgolj oslabila oz. prekinila kontakt med omenjenimi zobmi.
Na podlagi navedenega sem mnenja, da je prav odsotnost medzobnega kontakta in posledično stalni pritiski na dlesen, ki nastajajo med žvečenjem, vzrok težavam, ki jih navajate.
Verjetno se bo stanje sčasoma nekoliko umirilo. Vsekakor pa bi bilo boljše, če bi se naredile nove plombe, s katerimi bi ponovno vzpostavil medzobni kontakt. Seveda morajo biti narejene tako, da je omogočeno čiščenje medzobnih prostorov.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close