Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija sestavine zobnih krem

sestavine zobnih krem

Spoštovani,
pred časom sem bil pri bivšem parodontologu, ki mi je predlagal da zjutraj uporabljam zobno kremo Curasept ADS 705. Sedaj jo uporabljam 2 meseca in bom po navodilih naredil pavzo.
(zvečer uporabljam Sensodyne Repair&Protect)

Predlagal mi je tudi ustno vodo Curasept ADS 205, ki jo sicer imam vendar je še nisem uporabil.

Mi prosim poveste zaradi katere sestavine v kremi je potrebno narediti pavzo in ali je ta sestavina prisotna tudi v omenjeni ustni vodi oziroma sedaj ko delam pavzo s kremo, tudi te ustne vode ne bi smel uporabljati?

Parodontolog je omenil tudi da se nekatere zobne kreme ne smejo uporabljati v istem obdobju. Zanima me po čemu vem katere zobne paste so to oz. katere sestavine ne gredo skupaj, da bom v prihodnje vedel pravilno izbirati kreme.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

omenjena zobna pasta je namenjena dnevni uporabi.
Njena prednost je v tem, da za razliko od večine zobnih past ne vsebuje penila – natrijev lavrilsulfata (SLS free), ki zavira oz. zmanjša učinek klorheksidina, ki je aktivna sestavina v ustni vodi, ki vam jo je svetoval vaš parodontolog.
Priporočljivo je, da se ustne vode s klorheksidinom uporabljajo le v omejenih časovnih obdobjih. V nizki koncentraciji, kot vam je bila predpisana, sicer lahko tudi več mesecev.

Lep pozdrav,

Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close