Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Kirurško podaljšanje klinične krone

Kirurško podaljšanje klinične krone

Lepo pozdravljeni!

V decembru imam pri parodontologu poseg kirurško podaljšanje klinične krone. Ta poseg bo potrebno narediti na dveh zobeh. Poseg se bo izvedel v lokalni anasteziji. Po nekaj dneh pa bo potrebno odstraniti še šive. Ker sem bolj boječe narave, kar se tiče različnih posegov in neznanih bolečin, sem pri pregledu pri parodontologu pozabila vprašati določene stvari.
Kako dolgo ta poseg sploh traja? Kakšna je bolečina (ker se res bojim samega posega)? Ali je potrebno na mesto posega dajati kakšne obhladke? Kako je potem s prehranjevanjem (poseg se bo naredil na levi in desni strani)? In še, kako skrbim za ustno higieno prve dni po posegu?

Iskreno se Vam že v naprej zahvaljujem za odgovor in Vas lepo pozdravljam

Pozdravljeni,

kirurško podaljšanje klinične krone je poseg v lokalni anesteziji, ki traja pribljižno uro. Poseg sam je popolnoma neboleč, po posegu lahko pričakujete zmerne bolečine, ki jih omiite/odpravite s protibolečinskim zdravilom. Priporočamo jemanje analgetika iz skupine nesteroidnih antirevmatikom: Nalgesin ali Naprosin, ki ga dobite v lekarni brez recepta, manjši protibolečinski učinek ima Lekadol. Zaradi povečane možnosti krvavitve odsvetujemo jemanje Aspirina teden dni pred posegom (razen če jemljete Apirin protect 100 mg, v tem primeru terapije ne prekinjate). Prva dva dni po posegu je smiselno operacijsko področje hladiti z zamrznjenimi gel blazinicami, ki jih v 20 minutnih intervalih polagate na kožo nad operiranim predelom, s čemer se zmanjša oteklina, ki je po posegu pričakovana, a se ne nujno pojavi in je običajno majhna.
Po tem, ko učinek anestezije popusti, načeloma ni ovir glede hranjenja.
Priporočamo tudi, da operirianega predela prvi teden mehansko ne čistite, ostale zobe čistite normalno. Mehansko čiščenje operiranega področja nadomeščajo ustne vode z dezinfekcijskim učinkom (CHX 0,2%).
Sami se boste prepričali, da je strah pred posegom povsem odveč. Sicer pa vam bo zagotovo vsa navodila dal tudi parodontolog, ki bo poseg opravil.

Korajža velja!

Lep pozdrav, AM

Spoštovani!

Iskreno se Vam zahvaljujem za odgovor, nekoliko ste me potolažili in vzpodbudili, da pa le ni vse tako črno 🙂

Lep pozdrav

New Report

Close