Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Neprijeten vonj med zoboma.

Neprijeten vonj med zoboma.

Lep pozdrav :).
Kadar si z zobno nitko čistim medzobni prostor med 6in ter 7mim zobom, ima zobna nitka neprijeten vonj. Imam kar veliki prostor, zato sem si začel čistiti z medzobno ščetko, s katero sedaj lahko odstranim vso hrano. Začel sem si čistiti medzobne prostore po vsaki jedi, vendar se neprijeten vonj med zobema ne neha. Na začetku mi je dlesen na tem mestu tud ikrvavela, sedaj pa zgleda kot da bi imel med tema dvema zobea črno, je to mogoče od krvi? Nimam nobenih bolečin zoba ali pa dlesni, ta neprijeten vonj, pa je le med tema dvema zobema. Prostor med zoboma si nisem moral sčistiti samo z nitko, vendar prej kot sem naletel na to težavo nisem uporabljaj medzobne ščetke. Pri zobozdravniko sem naročen čez kakšen mesec dni, zanima pa me kaj bi lahko imel, ter ali je bolje, da zobozdravnika obiščem že prej.
Za odgovor se že v naprej zahhvaljujem :D.

Pozdravljeni,

naj se vam najprej iskreno opravičim za zamudo z odgovorom, vašo pošto sem žal spregledala.

Neprijetni zadah je lahko posledica zobne gnilobe, lahko ga povzroča nenatančno izdelana in previsna plomba/prevleka, ob kateri se nabirajo zobne obloge. Glede na to, da vam dlesen ne krvavi, vnetje dlesni kot možnost težav izključujem. Za kaj natančno gre, boste izvedeli v kratkem, pri osebnem zobozdravniku.

Čiščenje medzobnih prostorov po vsaki jedi sicer ni potrebno. Dovolj je, če jih očistite enkrat dnevno. Prav tako ni potrebna uporaba nitke in medzobne krtačke. Če so medzobni prostori ozki, je priporočljivejša uporaba zobne nitke, pri širših pa medzobne ščetke.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close