Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija eno vprašanje

eno vprašanje

Pozdravljeni

Pred 3 leti mi je zobozdravnik naredil porcelanasti zob (preobleka) 4. zgoraj. Od takrat imam ob tem zobu nekako vneto dlesen, hitro mi zakrvavi, posebno ko si čistim zobe. Večkrat sem to že omenila zobozdravniku, pa je rekel le, da naj si še naprej čistim medzobne prostore tudi če krvavijo. Drugega mi ni povedal.
Zanima me, zakaj se je to začelo pojavljati oz. kako rešiti problem. Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

kaj natančno se ob zobu dogaja, vam na podlagi opisa žal ne morem podati. Če pa je to edini zob, ob katerem se pri ščetkanju pojavlja krvavitev in če se je ta pojavila po tem, ko ste dobili prevleko, je po vsej verjetnosti le ta krivec za to, da se vam dlesen ob zobu vnema. Seveda je prav, da ne glede na krvavitev tudi ta predel normalno ščetkate, ni pa pričakovati, da bo to rešilo nastale težave.
Po vsej verjetnosti bo prevleko potrebno sneti in izdelati novo, mogoče bo pred tem potrebno opraviti tudi kirurško podaljšanje kliničnne krone. Več o tem najdete v temi podaljšanje klinične krone z dne 18.10.2015.

Za pozni odgovor se vam opravičujem; nenamerno sem vaše vprašanje spregledala.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close