Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija podaljšanje klinične krone

podaljšanje klinične krone

Spoštovani.

Zaradi odkrušenega zoba je bil potreben obisk pri zobozdr. Med pregledom je ugotovil, da na zobu ne bo moral narediti plombe, zato me je poslal k paradontologu zaradi podaljševanje klinične krone subling in dist .
Zob je le začasno “zalil”.

Na vas se obračam na odgovor in sicer me zanima, ali bolj priporočate kirurško zdravljenje ali je bolj učinkovit laser?

Obenem me še zanima kolikšna je cena za storitev (pregled ter lasersko zdravljenje).

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.

Spoštovani,

kot vam je verjetno zobozdravnik povedal, je kirurško podaljšanje klinične krone zoba parodontalnokirurški postopek, pri katerem se odstrani del obzobnih tkiv okrog zoba. Predpostavljam, da je v vašem primeru krona zoba mestoma zalomljena pod nivo dlesni, tako je poleg dlesni potrebno odstraniti tudi nekaj okolne kosti. Sicer je zaradi neporeglednosti področja izdelava protetičnih nadomestkov nenatančna, ustrezno vzdrževanje ustne higiene pa onemogočeno, kar dolgoročno običajno vodi v pojav zobne gnilobe pod robom prevleke in kronični parodontitis.

Alternativo kirurškemu podaljšanju klinčne krone predstavlja ortodontski vlek korenine zoba in ne laser. Prednost ortodontskega zdravljenja je v tem, da postopek ni invaziven, saj se okolišnja kost ohranja v celoti, nivo roba dlesni pa ostaja nespremenjen. V vidnem sektorju je zato estetski učinek ortodontskega zdravljenja boljši. Slabost postopka pa je, da traja nekaj mesecev, da dosežemo zaželjeni rezultat.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close