Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija zobna prevleka

zobna prevleka

Pozdravljeni,

zanima me, če ste med svojim delom zasledila veliko primerov, ko je zobna prevleka pri pacientu, ki ima kronično paradontalno bolezen narejena neustrezno. Paradontolog mi je omenil, da se pri bolnikih s kron. paradont. boleznijo pri prevlekah pusti manj prostora med dlesnijo in prevleko kot pri bolnikih brez te bolezni. Dodal je še, da se nekateri zobotehniki tega držijo, nekateri pa ne. Če zobozdravnico seznanim s tem problemom in mi nato kljub temu naredijo neustrezno prevleko ali sem upravičena do denarnega povračila ali bi morala sama kriti novo prevleko?
Na 5.zgoraj levo,kjer potrebujem prevleko sem imela januarja reženjsko operacijo.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Nataša

Pozdravljeni,

kje je rob prevleke, določi zobozdravnik in ne zobotehnik. Rob prevleke je namreč določen z robom preparacije, ki jo izdela zobozdravnik med brušenjem zoba. To je vodilo za zobotehnika, do kod naj prevleka sega.

Načeloma so zobozdravniki seznanjeni z izdelavo protetičnih nadomestkov pri pacientih s parodontalno bolezenijo. Če imamo parodontologi kakšne posebe zahteve ali priporočila glede protetike, to običajno podamo zobozdravniku v izvidu.

Na vprašanje glede denarnega povračila v primeru neustreznosti prevleke bi se morali pogovorit z lečečim zobozdravnikom.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close