Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Znižana višina kosti

Znižana višina kosti

Spoštovani,
zobozdravnik mi je opravil rentgensko slikanje zoba (osmice) in ugotovil znižano višino kosti in če sem prav razumela gre v mojem primeru za neko vnetje. Po vrtanju mi je vstavil trak z zdravilom, ki sem ga po dveh dneh sama potegnila ven. Danes (četrti dan) v ustih čutim, kot bi se mi izcedil gnoj iz medzobnega prostora. Ali naj grem nazaj k zobozdravniku, saj mislim, da se to vnetje ni pozdravilo? Kako se pravzaprav zdravi znižano zobno kost?

Hvala in lep pozdrav, Livija

Spoštovani,

na podlagi opisanega težko sklepam, ali je vzrok vaših težav vnetje v zobu, ob zobu ali kombinacija obojega. Terapija, ki jo navajate, rešuje akutne težave, nikakor pa s tem ni pozravljen ne zob niti vnetje ob zobu.
Osmice – modrostni zobje imajo izjemno redko morfologijo normalnega kočnika. Prav tako so zaradi pomanjkanja prostora v ustih le izjemoma normalno umeščene v zobni lok tako, da omogočajo zobozdravniku uspešno zdravljenje, pacientu pa sistematično izvajanje dobre ustne higiene, kar je ključ za dolgoročno ohranjane zdravih zob in obzobnih tkiv.
Zato se praviloma odločamo za odstranitev modrostnikov, še preden se težave pojavijo. Poseg se ne izvaja, ko so prisotne akutne težave.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close