Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija majavi zobje

majavi zobje

Pozdravljeni,
pred tednom dni sem bila pri zobozdravniku, dobila spredaj dve beli plombi, ki sta še vedno občutljivi na hladno (tudi na vse tekočine)…+da so se mi začeli v tem tednu zobje majati, sploh zg. 4, ne upam grizti hrane, ker imam neugoden občutek.
Pri ščetkanju, nitkanju zob ne krvavim, dlesni niso boleče, je pa res da imam slab ustni zadah.
Prosim za nasvet?

hvala mateja

Pozdravljeni,

občutljivost zob po zamenjavi plombe je možna in je običajno prehodne narave. Če težave počasi ne bi izzvenele, morate obiskati zobozdravnika.

Za slab zadah je največkrat krivo vnetje obzobnih tkiv (parodontalna bolezen), zaradi katerega se kost okrog zob razgrajuje, kar ima za posledico majavost zob.
Kravitev pri ščetkanju je običajno prvi znak vnetja, je pa pri kadilcih krvavitev pogosto odsotna. Če gre pri vas dejansko za parodontalno bolezen, bo ocenil vaš zobozdravnik na podlagi pregleda in rentgenske analize. Kako zdravljenje parodontalne bolezeni poteka, sem že veliko pisala. Na kratko je potek zdravljenja podan v temi Parodontalna bolezen z dne 18/21.4.2014.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close