Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Premalo kosti

Premalo kosti

Pozdravljeni,
ker občasno čutim bolečine nekje desno zgoraj, pri čemer nisem znala točno določiti na katerem zobu, sem obiskala zobozdravnico in ni nič posebnega opazila, me je pa dala slikati – desno zgornjo 2ko in 3ko. Nato sem jo poklicala, da pove če je kaj posebnega, in je rekla da ne vidi nič takega, da bi zaradi tega bolelo, da pa vidi nekaj drugega – da imam zelo malo kosti med 2ko in 3ko, oziroma nekje na 3ko. Nisem najbolje razumela kje točno, samo rekla je da je samo še 7mm korenine v kosti. In če sem prav razumela, samo tam, drugod na sliki, kar se je videlo, ni tega videla. Zato je rekla, naj pridem avgusta k njej in mi bo dala napotnico za paradontologa, ki bi mi morda lahko na tistem mestu izgradil kost, kar naj bi bilo zato po njenem mnenju potrebno, ker imam na levi 1ki že implantat, na desni 1ki imam krono, tako da ne bi bilo v redu, če se kdaj pojavi potreba po kakih mostičkih, da 2ka in 3ka niso dobro učvrščene.
Zanima me, ali menite, iz opisa sodeč, da to ni nič nujnega – glede na to, da je rekla, naj pridem k njej avgusta, dobim napotnico, potem pa verjetno itak čakaš paradontologa. Čudno se mi zdi, zakaj mi ni dala napotnice takoj.
Nato pa me zanima, kako poteka taka izgradnja kosti, v primeru, da bi bilo to pri meni res potrebno.
Lp,
Mina

Pozdravljeni,

na podlagi opisanega težko ocenim, kaj se dogaja ob vašem sekalcu oziroma ličniku. Najprej je potrebno odkriti vzrok za nastalo razgradnjo kosti, česar iz opisa žal ne morem sklepati. Prav tako brez kliničnega pregleda in analize rentgena ne morem odgovoriti na vprašanje, kako bi lahko regenerirali manjkajočo kost in ali to v vašem primeru sploh pride v poštev. Očitno pa je vaša zobozdravnica ocenila, da ni nič nujnega. Na odgovore boste žal morali počakati do pregleda pri parodontologu.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close