Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Zobni kamen in nosečnost

Zobni kamen in nosečnost

Pozdravljeni
Sem v 24t nosečnosti in se mi je na spodnjih 6 zobeh naredilo kar nekaj zobnega kamna. Zanima me ali je varno le tega odstranjevati v nosečnosti? Prestrašili so me da ni najboljše odstranjevati saj lahko pride do kakšne infekcije med posegom. Kakšno je vaše mnenje?
Hvala za odgovor in lep dan.

Pozdravljeni,

prav nasprotno. V izobig infekcijam, tudi med nosečnostjo, je zobni kamen vsekakor potrebno odstranjevati. Zobni kamen namreč prestavlja površino, kjer se kopičijo zobne obloge, na katerih so bakterije.
Idealno obdobje za stomatološke posege v nosečnosti nasploh je drugo trimesečje, odstranjevanje zobnega kamna pa se lahko izvaja kadarkoli.

Želim vam vse dobro, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

Najlepša hvala za odgovor. Torej lahko grem normalno k svojemu zobarju da mi očisti kamen? In ni straha, da bi med samim posegom prišlo do kakšne infekcije?
Hvala in lep dan.

nova
Uredništvo priporoča

Tako je.

Razen če ste preboleli infekcijski endokarditis, imate umetno srčno zaklopko, presajeno srce in okvaro zaklopke na presajenem srcu ali eno od prirojenih srčnih napak, ki zahteva pred stomatološkimi posegi, pri katerih prihaja do tranzitorne baketriemije, antibiotično zaščito.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

Objava čaka odobritev

New Report

Close