Najdi forum

Diagnoza

Pozdravljeni!

Paradontologinja mi je po čiščenju zobnega kamna povedala, da so moje dlesni uredu, saj ne krvavijo, kot diagnozo pa mi je napisala par. gravis. Ker sem to videla šele doma, me zanima, če mi lahko razložite diagnozo.

Hvala in lp

Pozdravljeni,

diagnoza Parodontitis gravis pomeni, da je okrog zoba prisotna izguba kosti, ki sega več kot do tretjine dolžine korenine zoba.

Lep pozdrav, AM

Hvala za hiter odgovor. Kaj pa to dejansko pomeni? Je to ogromno? Se to nanaša na vse zobe? Kaksna je možnost napredovanja do izgube zob? Sama so sedaj nisem imela še nobenih kirurskih posegov, vedno le čiščenje kamna. Naslednjo kontrolo imam čez pol leta. Zdravnica tudi ni omenila da bi bilo hudo.

nova
Uredništvo priporoča

Diagnoza se nanaša na posamičen zob in ne na vse zobe. Vendar takšna klasifikacija ni več v rabi.

Samo na podlagi izgube kosti ne moremo soditi, ali je vnetje aktivno ali je pod kontroil, kot tudi ne o prognozi bolezni.
Glede na to, da vas redno spremlja parodontologinja in da kirurško zdravljenje ni bilo potrebno, sklepam, da je verjetno prisotna začetna parodontalna bolezen, ki je pod kontrolo.

Vsekakor pa vam na zastavljena vprašanja lahko odgovori le vaša zdravnica.

Lep pozdrav, AM

Najlepša vam hvala. Zelo ste me pomirili. V naslednjem tednu pa se bom še enkrat oglasila pri paradontologinji da mi točno objasni stanje.

Pozdravljeni.
Prosim za pomoč oz. mnenje. Imam krajši čas nove prevleke zob. Po nekaj tednih imam za zgornji 5. previs – previsna prevleka, kar me zelo moti zaradi špranje, kjer je kljub čiščenju neprijeten vonj.
Zanima me ali je za sanacijo tega potreben obisk parodontologa.

Pozdravljeni,

previsna prevleka poleg neprijetnega vonja, kar sami opažate, onemogoča tudi ustrezno vzdrževanje ustne higiene, kar ima za posledico kopičenje zobnih oblog, to pa povzroča vnetje.
Parodontolog vam žal ne more pomagati. Potrebno je odstraniti vzrok – torej previsno prevleko.

Lep pozdrav,, AM

Hvala za odgovor. Predvidevam, da se potem moram obrniti na protetika, ki mi je prevleke delal. Imam prav?

Tako je. Če je res prisoten previs, je prevleko potrebno demontirati in narediti novo.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close