Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Bula v ustih

Bula v ustih

Pozdravljeni,

imam nekoliko nenavaden problem. Pred nekaj meseci sem se med obrokom ugriznila v notranji del spodnje ustnice. Ostala mi je manjša bulica, ki sem jo podzavestno “grizljala”. Še vedno imam za premer približno pol centimetra veliko zatrdlino na istem mestu, ki jo, ne da bi vedela, grizem. Sicer to početje ne privede do krvavenja, je pa včasih bula (sploh zjutraj) malo večja/debelejša, kar pomeni, da sem bila z njo prejšnji večer ali dan bolj agresivna.

Moje vprašanje je: ali se lahko iz tega razvije kakšna resnejša bolezen, rak? Ali je priporočljiva kirurška odstranitev? Imam občutek, da je ta bula samo tvorba nekega “divjega” mesa, kot posledica ugriza pred par meseci. Bula sicer ne boli, ne zateka, nikakor pa se je ne morem rešiti, ker jo grizem podzavestno.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Lili

P.S.: Če sem pisala na napačen forum, mi prosim svetujte, na koga naj se obrnem.

Pozdravljeni,

na podlagi opisanega težko sklepam, za kakšno spremembo gre.

Kot posledica ugriza v spodnjo ustnico pogosto “počijo” male železe slinovke in pride do razlitja njihove vsebine. Spremembo, ki je fluktuirajoča, imenujemo mukokela. Druga najpogostejša sprememba kot posledica grizenja pa je fibrom.

Spremembi sta nenevarni, če pa ju stalno grizete, je vsekakor smiselna kiruirška odstranitev.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close