Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Operacija dlesni ni uspelo:((

Operacija dlesni ni uspelo:((

V petek sem bila operirana pri paradontologu kjer mi košček tkiva prišil na zob kjer se mi je dlesen umaknila- to je zob enka spodaj…dobila se šest šivov in šla domov. Zob si nisem umivala, jedla le mehko hrano, pazila de v nič ne rabim ugriznit…kljub temu mi je ž enaslednji dan en šiv odpadel stran in stem tudi prišit košček dlesni…obupana sem, je to pogosto, sem naredila kaj narobe? Edino kar sem naredila je da sem iprala usta s kurasept tekočino
Naj povem še to da mi je paradontolog rekel da mu to ne izgleda kot paradontoza ampak da je umik dlesni nastal od nepavilnega ščetkanja

Pozdravljeni,

vzrokov, zakaj je prišlo do izgube prostega transplantata, je več. Kaj je šlo narobe pri vas, lahko samo ugibam. Mogoče vam bo na vprašanje lahko odgovoril operater; verjetno imate kontrolni pregled v kratkem. Vsekakor pa ste navodila pravilno upoštevali.

Zaradi nastale situacije ni potrebno obupati. Med posegom so vam obstoječo dlesen ob zobu razbremenili in prišili višje, tako da je vseeno pričakovati izboljšanje. Sicer pa se čez nekaj mesecev lahko poseg ponovi.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close