Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Izpit za avto - katero avtošolo, ostale informacije

Odgovori Nova tema
Default avatar Marko 17 28 Feb 2012 17:49

Ciao. Sem Marko iz Kopra in imam 17 let čez 3 mesece bom imel 18 let, tako da bom počasi začel opravljati izpit za avto (B kat.). Prvo pomoč sem že opravil. Zdaj me zanima kaj menite, naj počasi začnem delati izpit? Ker so zdaj novi zakoni je CPP in glavna teorija združena v en test, ki ga moram opraviti pred pričetkom vožnje. Potem moram opraviti zdravniški pregled in nato začnem voziti. Ko dopolnim 18 let grem na glavno vožnjo dokler je ne opravim in to je to tako so mi rekli na avtošoli. Je 3 mesece pred 18 letom prehitro da začnem delati izpit? Katero avtošolo bi ki priporočili v Kopru?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 28 Feb 2012 21:57

Pozdravljeni, vsekakor ste dovolj stari, da lahko pričnete z pridobivanjem vozniškega dovoljenja. Imate tudi prave informacije. Odvisno od vas je ali potrebujete oz. si želite v.d.. V Kopru žal ne poznam razmer v šolah vožnje. Na izpitni komisiji povprašajte za seznam uspešnosti šol... Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar Noki 12 1 Jun 2012 13:42

Pozdravljeni, mene pa zanima zakaj ne morem narediti prenosa opravljenega cpp izpita pri avtošoli Krpan Trbovlje na drugo avtošolo v Zagorju res pa je da sem pri avtošoli Krpan opravljal prvo za A kategorijo kar pa je po moje čisto vseeno ker če bi pa delal pri avtošoli Trbovlje še izpit za avto mi pa pri njihovi avtošoli nebi bilo treba opravljati ponovno teoretičnega izpita za B kategorijo še enkrat ker bi mi to že priznali. Sedaj me pa zanima samo to ali bi mi morali v avtošoli Krpan izdati potrdilo o opravljenem tečaju cpp ali ne da ga prenesem na drugo avtošolo da mi tam še enkrat i treba opravljati izpita.

Za odgovor se že v naprej lepo zahvaljujem.

Avatar lukarupnik 4 Jun 2012 18:32

Pozdravljeni, na Vaše vprašanje težko točno odogovorim, ker je zastavljeno pomanjkljivo. Če prav razumem ste najprej opravljali tečaj cestno prometnih predpisov (cpp) za A kategorijo (kat.) v šoli vožnje Krpan v Trbovljah. Nato ste želeli opravljati še izpit za B kat. v drugi šoli vožnje v Zagorju. Pri tem mislite, da vam ni potrebno ponovno opravljati tečaja cpp za B kat, kar pa ni res. Po zakonu morate opravljati tečaj cpp za vsako kat. posebaj, ki pa se v določenih delih lahko podvaja ali izvaja skupaj. Torej tečaj cpp za A kat. ni enak tečaju za B kat. ali C kat. itd. Npr. pri tečaju za A kat. je povdarek na enoslednih vozilih, čeprav se večino stvari ponavlja. Pri tečaju za C kat. je povdarek na noslinosti in merah itd. in prav tako se nekatere stvari ponavaljajo, tako pri a A kat, B kat, C kat. itd. V šoli vožnje Krpan vam ne morejo izdati potrdila o opravljenem tečaju za obe kategoriji, če ste opravljali tečaj samo za A kat. Tisti, ki imajo že vozniško dovoljenje za B kat. lahko poslušajo samo določen skrajšan del tečaja za A kat. Obratno pa ne gre. Torej osnova je celoten tečaj za B kat. in za ostale kat. lahko opravite skrajšan tečaj. Če ste najprej opravili A kat. in naknadno želite opravljati tečaj cpp za B kat. morate opraviti celoten tečaj cpp za B kat. še enkrat. Kljub temu, da vam odgovor morda ne bo všeč, ker je pač tako zakonsko predpisano upam, da sem vam odgovoril. V nasportnem me kontaktirajte. Lp

Default avatar tomaž 15 Feb 2014 18:21

pozdravljeni!
mene pa zanima kakšne izkušnje imate z avtošolo krpan v trbovljah?

Avatar lukarupnik 15 Feb 2014 22:48

Pozdravljeni, lastnih oz. direktnih izkušenj z AŠ Krpan nimam. Kakor slišim je šola dobra in uspešna. Lp

Default avatar laramajazoja 9 Jan 2015 08:18

Avtošola je dokaj dobra, vendar te ne spustijo na izpit pred 30-35 urami,
tako da ti dosti podraži zadevo...

Default avatar Kr ena punčara 19 Feb 2015 09:41

Iz šole Verdev sem pobegnila k Marjanu Blatniku pa mi ni bilo nič žal.

Avatar lukarupnik 19 Feb 2015 13:48

Odg. laramajazoja: To, da vas ne "spusti" pred 30-35 uro ne pomeni, da ima vsak toliko ur. Nekateri imajo več ur drugi manj. Kar pa ne pomeni, da so eni boljši, drugi slabši. Zavdeati se je potrebno, da št. ur, ki se jih opravi med pridobivanjem v.d. ni pomembno. Pomembno je znanje, ki ga dobite skozi ure in da ga pravilno uporabljate. Na koncu je pomembno, da postanete dobri in varni vozniki z odgovorno vožnjo. Marsikdaj nekdo pridobi v.d. z min. št. in NE zna voziti oz. se še hvali kako malo ur je porabil. Ponavadi taki povzročajo največ nesreč itd. Torej ali je to ok??? Nekatere stvari se ne more in ne sme gledati samo skozi denar. Verjetno je človeško življenje vredno veliko več kot pa št. ur v šoli vožnje. Lp

laramajazoja
Re: Izpit za avto - katero avtošolo, ostale informacije
09.01.15 08:18
Avtošola je dokaj dobra, vendar te ne spustijo na izpit pred 30-35 urami,
tako da ti dosti podraži zadevo...

Default avatar se ne potrudi 19 Feb 2015 15:02

Torej, če se ne potrudi, da nauči učenca, imajo lahko vsi čez 100 ur. Še kmet, ki vozi traktor od petega leta naprej. Obstajajo taki inštruktorji.

Avatar lukarupnik 19 Feb 2015 17:01

Pozdravljeni, ne razumem zadnjega komentarja (od se ne potrudi). Kaj ste mislili s tem če se ne potrudi, da nauči učenca...???
Tudi za kmeta, ki vozi traktor od petega leta naprej, še ne pomeni, da bo obvladal avto. Npr. Voznik, ki ima v.d. za avto, verjetno ne zna samoumevno voziti traktor, kamion oz. bus ali pač? In ne govorimo samo o vožnji, potrebno je poznati znake, ceste, skratka cestna pravila in še kaj. Nekdo lahko fizično avto obvlada in ne pozna znakov ali kaj drugega. Lp

Default avatar Skrbna mama ali zabita mama? 25 Feb 2015 11:31

Prikaži citatKr ena punčara je napisal/a:
Iz šole Verdev sem pobegnila k Marjanu Blatniku pa mi ni bilo nič žal.
Za vas ima štiri vprašanja:
1) Je Marjan Blatnik dober inštruktor
2.) Ali jemlje tudi take, ki imajo že več kot 200 ur?
3.) Kje dela in kje stoji?
4.) Kako se zamenja avtošolo?

Avatar lukarupnik 26 Feb 2015 08:28

Pozdravljeni, kolikor mi je znano je Marjan dober učitelj vožnje, verjetno jemlje tudi take z 200 urami (ne vem povprašajte na šoli vožnje). Mislim, da dela v šoli vožnje Vezi na Vilharjevi ulici v Ljubljani, šolo se zamenja tako, da z sedanjim evidenčnim kartonom in osebnim dokumentom pridete v novo šolo vožnje in opravite vpis. Lp

Default avatar Izgubljen kartonček 27 Feb 2015 08:26

Ali rabiš za prijavo za praktični del izpita B imeti tudi kartonček od prve pomoči?

Avatar lukarupnik 27 Feb 2015 09:12

Pozdravljeni, ob prijavi na praktični del izpita potrebujete evidenčni karton vožnje z opravljennim tečajem cpp v šoli vožnje, izvrinik zdravniškega pregleda, kartico prve pomoči, veljaven osebni dokument in 32€. Lp

Default avatar Trbovlje 22 Mar 2015 08:02

Ne verjamem, da bi bil kdorkoli tako neumen, da bi se iz razmeroma dobre avtošole Verdev prepisal k Izletniku o katerem se že dolgo govori, da naj bi pri njih načrtno nabijali ure. Mogoče zaradi Marjana, ki dela v Trbovoljah.

Default avatar V nekaterih krajih je preveč avtošol 22 Mar 2015 08:07

Kako ugotoviš, da je čas za izpis iz avtošole in začetek iskanja nove avtošole. AMD nikoli niso držali volanov svojim kandidatom to pa zato, ker se jim je šlo, da kandidate pospravijo čim prej skoz izpit (premalo inštruktorjev in preveč kandidatov) zdaj pa jim kandidati prinašajo denar, da si lahko izplačujejo plače, kupujejo gorivo, avtomobile in za vse ostalo.
1.) Inštruktor se ves čas dotika volana in ga popravlja. Če ne boš sam brez pomoči vozil ne boš pridobil občutka za volan in se bodo zaradi tvoje vedno nižje samozavesti pojavile težave z motoriko.
2.) Inštruktor se dotika tvojega telesa (te pravice nima, ker nujno je samo, da se, če mora prijeti volan, da ga prime skupaj z volanom tudi tvojo roko. Toda, če v eni sami uri več kot desetkrat popravi volan ali pa je sam v stiku z volanom več kot eno osmino ure je čas za izpis.
3.) Če ti avtošola ne izdaja računov, zahtevaj račun, če ga ne dobiš se izpiši.
4.) Če je inštruktor med vožnjo pijan.
5.) Če zamuja na uro in je potem ne podaljša za tisti čas, ko je zamudil mu ne podpiši dokler ura ne traja 50 minut.
6.) Če te žali z živalskimi imeni in ti reče nekaj v stilu ****** ali ******.
7.) Če ti dajo raztrgano knjigo potem pa ti jo zaračunajo, ker trdijo, da je zaradi tebe takšna.
8.) Če ti predlagajo, da začneš ponarejati uradne dokumente in podpise ljudi.
9.) Če ugotoviš, da ti nabijajo ure.
10.) Če imaš petnajst ur in nisi brez vsake pomoči sposoben voziti med stožci na poligonu ter po poligonu ali po cesti. Takrat se je potrebno obvezno odpraviti v drugo avtošolo, ker predpisani program se bo v drugi avtošoli nadaljeval samo drugo knjigo ti bodo napisali.

Default avatar Niti slučajno 27 Mar 2015 11:56

Prikaži citatTrbovlje je napisal/a:
Ne verjamem, da bi bil kdorkoli tako neumen, da bi se iz razmeroma dobre avtošole Verdev prepisal k Izletniku o katerem se že dolgo govori, da naj bi pri njih načrtno nabijali ure. Mogoče zaradi Marjana, ki dela v Trbovoljah.
Dren in Milosav sta dobra človeka (profesionalca) in med službo ne izvajata dejavnosti, ki ste jih navedli.

Default avatar razlike med avtošolami 14 Jan 2016 22:30

Ali je res, da se v nekaterih avtošolah zbirajo sami kriminalci in ostale barabe?
Kaj Vi mislite zakaj ravno v tistih?

Avatar lukarupnik 15 Jan 2016 09:29

Pozdravljeni, ne bi vedel za tako šolo zato ne morem komentirati oz. menim, da ni tako. Lp

Na vrh