Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

kje sploh lahko parkiram

Odgovori Nova tema
Default avatar suzek4321 12 Sep 2015 13:27

Pozdravljeni, živim v Maurerjevi ulici v Ljubljani ki je slepa ulica.na Koncu ulice sta označena dva parkirišča z rumenimi črtami kjer je tudi znak prepovedano parkiranje in ustavljanje mi je jasno da tam parkirati ne smem. ker živimo v većstanovanjski hiši na koncu ulice obstaja samo še pločnik kjer smo avto parkirali do sedaj.saj prav danes smo dobili kazni od mestnega redarstva in pa pajek je sosedu odpeljal avto. Ki ga je vrjetno negdo poklical? ali pajek pride kar sam? parkirišča urejenega ni. to se pravi avto nemoremo parkirati nikjer!! isti ta redar ki sem ga uprašala kje naj avto pustim je rekel da zadaj. pokazal na blok?! tudi tam stanovalci lahko pokličejo pajka in mi avto odpeljejo saj tam ne stanujem? istega redarja sem vprašala za njegove podatke ime in priimek. mi ni odgovoril samo vsedel se je v avto in odšel.smo jezni in ogorčeni saj kot pošteni državljani rep slovenije smo se znašli v problemu ki ga vrjetno z besedami nebomo rešili. kaj lahko storimo? in na koga se lahko obrnemo. če avto parkiram ob pločniku se pravi na cesti in se gre mimo njega lahko mimo, ker je cesta dovolj široka, lahko dobim kazen? najlepsa hvala za hitri odgovor lep pozdrav

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 14 Sep 2015 10:10

Pozdravljeni, če ni park. mest ni kaj veliko za "pomagati". Tudi v centru ni park. mest in morajo stanovalci avte puščati v najetih garažah ali na plačljivih parkiriščih oz. si lahko uredijo dovolilnice za parkiranje, kjer je to dovoljeno. da bi režili zadevo predlagam, da se obrnete na MOL, na oddlek za promet in jim pojasnite situacijo. Morda vam prisluhnejo in se dogovorite za nek način/"sistem" parkiranja, najveretnje na bližnjem parkirišču. V najslabšem primeru se lahko obrnete na župana, kakor slišim je naklonjen reševanju podobnih zagat. Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar anomimna 27 Feb 2017 21:24

Pozdravljeni!

Mene pa zanima sledeče: Že več let bivam na Avsečevi ulici (le nekaj deset metrov stran od parkirišča na Ulici Hermana Potočnika). Ker si v prihodnjih dneh nameravam kupiti avto, sem si šla to parkirišče natančno pogledati in ugotovila, da je na sredi parkirišča znak, ki dovoljuje parkiranje le stanovalcem te in te hišne številke dotične ulice. Vendar je vedno, kadar grem mimo vsaj nekaj mest prostih.

Zanima me sledeče: a potem ta prepoved velja za celotno parkirišče? Kolikšna je možnost, verjetnost, da bi kdo klical avtovleko, da mi avto odpelje? Kakšen je sistem? Da so parkirni prostori točno določeni, kateri je od koga ali kako?

Hvala za odgovore!

Avatar lukarupnik 28 Feb 2017 07:52

Pozdravljeni, glede na navedeno prepoved parkiranja velja za vsa vozila, ki nimajo dovolilnice ali česar koli drugega, kar bi izkazovalo, da lahko uporabljajo prakirišče. Znak verjetno velja za celotno parkirišče. Kakšna je možnost odvoza oz. klica "pajka" ne vem, možnost pa obstaja. Sam bi predvideval, da so stanovalci imeli problem z parkiranjem, ki so ga rešili z navedenim načinom in bi verjel, da naročajo odvoz. Če povzamem, če niste stanovalka na naslovu, ki je naveden na znaku, ne smete parkirati in lastniki imajo možnost za ureditev odvoza vašega vozila. Lp

Default avatar jozekuch 8 Nov 2017 22:54

Ob železnici
Grablovičeva ulica (22), Ljubljana

smo leta in leta (desetletja!) nekaznovano zastonj parkirali.

V določenem trenutku pa je na površinah, ki sedaj izgledajo kot parkiranju namenjena javna površina (utrjeno/pretežno pesek, brez rastlinja)
"usekalo" mestno redarstvo z astronomskimi? (80 EUR) globami ne da bi kakorkoli spremenili prometno signalizacijo.

Kako se temu (prevara?) upreti?
Ali lahko govorimo o neke vrste priposestvovani pravici ipd., ki bi se jo prijazno mestno redarstvo moralo lotiti na drugačen način?

Avatar lukarupnik 9 Nov 2017 13:09

Pozdravljeni, žal vas moram razočarati glede vašega maila. To, da ste leta in leta parkirali na omenjnih površinah ne pomeni, da je bilo to dovoljeno ali da ste prisostvovali zemljišče. Možno je tudi, da se je lastnik pritožil glede parkiranja ali kaj podobnega. Verjamem, da ima mestno redarstvo zakonsko podlago, da se ne sme parkirati na omenjenih zemljiščih. Vsekakor si poglejte na podlagi katerega člena vam pišejo globe. Iz tega bi moralo biti jasno kako in kaj. "Uprete" se lahko na način, da kontaktirate lastnika zemljišča in z njim sklenete listino, ki vam dovoli uporabo zemljišča za parkiranje, če to omogoča prostorski načrt na tistem območju ali da odkupite zemljišče in s tem postanete lastnik zemljišča. Kaj drugega vam ne prostane. Lp

Na vrh