Avto.Over.Net

Pomoč voznikom v prometu

Odgovarjajo: Luka Rupnik, vodja šole vožnje AMTK

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Luka Rupnik , vodja šole vožnje AMTK

lukarupnik

začasni odvzem vozniškega izpita

Default avatar

cricek123

Prijatelja je pred kratkim ustavila policija in mu naredila hitri test na droge, ki je pokazal thc in psihoaktivne snovi. Žal je strokovni pregled zavrnil, ki bi pokazal da thc ni užil tik pred vožnjo. Prav tako se ni strinjal s hitrim testom, ki je za psihoaktivne snovi pokazal bledo črto, ki pa jo je policist obravnaval kot pozitivni rezultat. sledil je sklep o začasnem odvzemu vozniškega dovoljenja (13.4.2018). kot sem prebrala bi lahko na njega odgovoril s predlogom o začasni vrnitvi ,ki pa mu je potrebno priložiti kontrolni pregled. Glede na to da je potrebno predlog vložiti v roku petnajst dni od vročitve (tu nisem sigurna kolikšen je rok), me zanima, kako naj opravi kontrolni pregled če se vsebnost thc pozna lahko v krvi še 30 dni. Potemtakem kontrolnega pregleda ne bi opravil. ali je v tem primeru smiselno počakati na obravnavo in na odvzem VD ker bo najverjetneje dobil 18 KT in kazen in takrat znova vložiti predlog. Naj še povem, da v času odkar ima izpit ni bil še nikoli kaznovan. Poleg tega pa v sklepu o odvzemu začasnega izpita piše, da je napihal 0,07 alkohola, kar sploh ni res, saj ima v zapisniku policista napisano da je rezultat 0,00. Lepo vas prosim, če mi poveste ali je sploh moč upati na vrnitev vozniškega dovoljenja in kakšna bi bila najkrajša in najučinkovitejša pot do tega? Lepa hvala
Default avatar

lukarupnik

Pozdravljeni, brez kont. zdr. pregleda mu ne bodo vrnili v.d. Torej, naj neha uživati droge in naj se prijavi na pregled. Kakor slišim so dolge čakalne dobe za preglede. Opravljati ga more v kraju bivanja oz. pri najbližjem izvajalcu. Predlagam mu, naj pije ogromno koprivinega čaja in mineralne vode ter naj se ogromno giblje, po domače naj se znoji čim več. Kot navajete je dobil sklep o začasno odvzetem v.d. Tu je rok za oddajo predloga do konca postopka o odločanju glede prenehanja veljavnostui v.d. Po sklepu o začasno odvzetem v.d. bo sledila sodba v imenu ljudstva z izrekom globe min. 1200€ in izrek 18 kazenskih točk. Ko bo sodba postala pravnomočna bo prišel sklep o prenehanju veljavnosti v.d., ki bo govoril, da 30dan po pravnomočnosti sklepa v.d. preneha veljati. In tu imate 15dni časa, od pravnomočnosti za vlaganje predloga za t.i. pogojno obdržanje v.d. Kot sem prej navedel se mora prijatelj sam odločiti ali bo opravil pregled ali ne. Časa za to ima dovolj. Glede navedbe alkohola v zapisniku pa lahko ugovarja na zapisnik na policiji. Situacije pa to ne bo spremenilo. Lp
Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]
Default avatar

kamnik 2018

Pozdravljeni,
Moj problem je sledeč. Leta 2006, sem izgubil vozniški izpit. Ponovno sem delal dve leti nazaj. Sedaj so me pa ustavili in sem napihal. Začasno mi je odvzeto vozniško dovoljenje. Jaz nujno potrebujem izpit za službo in vožnjo žene v bolnišnico. Nimam še sklepa sem se pa že prijavil na k.z.p. ki ga imam 29.5., sodišču sem pa tudi prinesel list ki ga je izdala zdravnica. Ali mogoče to lahko kako pomaga ker so čakalne dobe tako dolge. Hvala za odgovor.
Default avatar

lukarupnik

Pozdravljeni, če je poteklo več kot dve leti od zadnjega poteka "pogojne" lahko zaprosimo za ponoven odlog prenehanja velajavnosti v.d. oz. za t.i. pogojno. Za vrnitev začasno odvzetega v.d pa žal ne pomaga potrdilo, da čakate na pregled ampak potrebujete opravljen pregled, ker se sodišče na podlagi tudi tega odloča naprej. Lp
Default avatar

M_87

Pozdravljeni,

22.4 so me ustavili policisti, napihala sem 0,70 mg alkohola, 30.4. sem poleg sklepa o začasnem odvzemu VD dobila še sodbo v imenu ljudstva po skrajšanem postopku (ker je prekršek čist naj bi sodili v moji odsotnosti), pošto sem prevzela 3.5. Naj vseeno napišem zagovor in ga pošljem na sodišče ali je to brezpredmetno?

Na zdravniški pregled sem se naročila takoj po odvzemu VD, vendar je čakalna doba 1,5 meseca. Torej, da zaprosim za začasno vrnitev verjetno sploh ni smiselno. Glede na to da je bila sodba po skrajšanem postopku lahko kmalu pričakujem še sklep o prenehanju veljavnosti VD in tudi za odlog prenehanja veljavnosti VD mi ne bo uspelo pravočasno oddati prošnje, ker pač ne bom imela opravljenega zdravniškega pregleda.

Kaj mi svetujete v tem primeru? Je sploh kakšna verjetnost da mi ne bo potrebno ponovno opravljati vozniškega izpita? Od prej nimam nobenih prekrškov.

LP
Default avatar

lukarupnik

Pozdravljeni, ne glede na to, da je bila sodba izdana po skrajšanem postopku in je čakalna doba 1,5mes na pregled lahko podate predlog za t.i. pogojno obdržanje v.d., po prejemu sklepa o prenehanju veljavnosti v.d. skupaj z potrdilom, da čakate na pregled. Sodišče bo obravnavalo predlog in če bo sledilo predlogu vas bo pozvalo na dopolnitev z pregledom do konca pogojne dobe. Ne morete pa na podlagi potrdila, da čakate na pregled dobiti nazaj začasno odvzeto v.d., tu se vam ne splača podajati predloga za vrnitev. Predlagam vam, da me kontaktirate na mail. Lp
Default avatar

lukarupnik

Pozdravljeni, ne glede na to, da je bila sodba izdana po skrajšanem postopku in je čakalna doba 1,5mes na pregled lahko podate predlog za t.i. pogojno obdržanje v.d., po prejemu sklepa o prenehanju veljavnosti v.d. skupaj z potrdilom, da čakate na pregled. Sodišče bo obravnavalo predlog in če bo sledilo predlogu vas bo pozvalo na dopolnitev z pregledom do konca pogojne dobe. Ne morete pa na podlagi potrdila, da čakate na pregled dobiti nazaj začasno odvzeto v.d., tu se vam ne splača podajati predloga za vrnitev. Predlagam vam, da me kontaktirate na mail. Lp