Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Prekoračitev 18kt, odvzem VD?

Odgovori Nova tema
Default avatar mitja83 5 Feb 2017 18:52

Pozdravljeni,

g. Luka najprej iskrena hvala za vaše izvrstno delo in pomoč ljudem, ni dosti takih danes...vnaprej hvala!
Obračam se na vas z vprašanji, ker sem obupan in ne vem kako naprej. Nimam prakse v takih primerih, prvič sem se znašel v tej situaciji in upam, da tudi zadnjič. Ker ste očitno zelo strokoven
verjamem, da mi boste znali svetovati kaj in kako.
V soboto zgodaj zjutraj sem na poti domov napihal (prvič v mojem življenju in to za prav 0.45 oz 0.4 milig/kg izdihanega zraka) s tem sem prejel 16kt in 900€ kazni. Ne ugovarjam, saj ni kaj ugovarjati. Neumno zelo, nisem čutil take vsebnosti alkohola in sedaj plačujem kazen za nepremišljeno dejanje.
V 15 letih vožnje sem 5 krat pihal, vedno 0.0, le enkrat je bilo dovolj, da sem si ogrozil življenje - sebi in Bog ne daj drugemu! Nikoli več, draga šola.
Policista sta videla, da sem ok in da fukcioniram normalno, pa mi povedala, da sem žal napihal 0.02 preveč (meja 0.38 baje za nižjo kazen) in tako napisala nalog za 16kt. Ker imam že 3kt zaradi prekrška izpred leta in pol mi bo odvzeto VD, sklepam.
Sedaj me zanima kaj in kako naprej?
Živim na podeželju, kjer ni urejenega mestnega prometa, imam redno službo v katero se vozim 10km daleč. Ne morem živeti, če se mi VD odvzame, to pomeni izgubo službe/dohodka in tudi osnovnega življenja (vožnja v mesto po dobrine, privat življenje, itd...

Zanima me ali imam sploh kake možnosti za ohranitev VD, realne? Kakšen je sedaj postopek proces?
Policista mi nista osvzela vozniškega, ali lahko vozim? Po prebiranju foruma ugotavljam, da bom prejel sklep o prenehanju veljavnosti, se motim? Imam možnost kako omiliti kazenske točke, brisati? Morda predlog za odlog izvršitve prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja? Berem na vašem forumu....
Skratka ne more se mi zgodti, da izgubim VD, če je le mogoče. Je to mogoče v mojem primereu?
Vidim, da bi bilo pametno takoj na zdravniški pegled, slednje bom storil jutri (našel urad in se naročil takoj, ko bo mogoče).
Ali mi lahko pomagate v morebitnem postopku?
Hvala za vaš trud in odgovore. Lepo prosim za odgovor.
Bom tole poslal tudi na vaš objavljeni mail, za vsak slučaj.
Lp,
Mitja

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 7 Feb 2017 07:50

Pozdravljeni, najprej se prijavite na kont. zdr. pregled na področju vaše UE. Nato se lahko vlaga predlog za t.i. pogojno obdržanje v.d. potem, ko boste dobili sklep o prenehanju veljavnosti v.d. Kontaktirajte me, ko dobite ta sklep. Medtem nujno opravite kontrolni zdr. pregled, ker so čakalne vrste, da se kasneje ne zamudi rokov za oddajo listin. Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar mitja83 8 Feb 2017 10:42

Pozdravljeni,

hvala za hiter odziv in vaše mnenje. Dogovorjeno, po telefonu sem se prijavil na kontrolni zdravstveni pregled, ki ga imam 15.03.2017
Poizskusil se bom osebno z obiskom ZD dogovoriti, če se da kaj prej.
Takoj, ko dobim sklep o prenehanju Vas kontaktiram in upam, da se mi časovno izzide za oddajo listin pravočasno. Sestra mi je omenila tudi potrdilo za sodišče o prijavi, če bo potrebno.
Hvala in lp,
Mitja

Stran 1 od 1
Na vrh