Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina srce ali želodec?

srce ali želodec?

Pozdravljeni!
Imam eno težavo, ki se pojavlja na vsake toliko ( prvič lani, zdaj nekje vsak drug mesec ). In sicer me za 1-3 sekunde zaboli kot bi bilo kjuvajoče v sredini prsnega koša med dojkama, ponavadi obenem čutim v grlu cmok, danes se mi tudi spahuje. Ko se je zgodilo prvič, je bila parkrat bolečina kar močna, vzela sem Nolpazo in je bilo po kakšni uri bolje. Danes me je zabolelo enkrat zjutraj, sem tudi vzela Noplazo, ampak se pojavlja že ves dan, vsake nekaj ur parkrat zaboli-kljune. Bolečina je srednja, je zelo neprijetna in me skrbi, če bi bilo srce. Danes jo spremlja spahovanje, drugače sem OK. Kaj menite, gre za srce, žile ali GERB?
Naj omenim, da imam sinusno tahikardijo že več let, jemljem Concor, prav tako imam po potrebi Noplazo, saj sem pred leti že imela refluks in imam blažjo obliko hiatalne kile. Stara sem 38, normalne teže, kri b.p., edino kar je, mogoče se premalo gibljem in kadim, vendar par cigaret dnevno.Hvala za odgovor.
Lepo vas pozdravljam!

Pozdravljeni,
opisano je najverjetneje bolečina iz požiralnika. Jemljite Nolpazo par dni, pa boste videli. Mora pomagati.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pišem v zvezi z bolečino v predelu žličke. Stara sem 22 let in pred 14 dnevi sem prvič začutila bolečino v tem predelu. Izgledala je kot da se mi je kakšna hrana zataknila v požiralniku, tik nad želodcem. Po nekaj dnevih se je občutek spremenil v zbadanje okrog žličke. Moteča bolečina traja skozi ves dan, nekoliko večja je pred spanjem in zjutraj. Zanima me kaj bi to lahko bilo in kaj naj ukrenem, saj imam ta moteči občutek v žlički že precej časa.
S športom se ne ukvarjam, zato sem včeraj začela s tekom, če bi mogoče kaj pomagal.

Hvala in lep pozdrav,
Maja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
če ste tekli in bolečine niso postale hujše, to res ni od srca. S tekom nadaljujte, ker je res koristna zadeva. Za želodec vzemite kaj proti kislini, pa morda kakšno zdravilo iz zelišč, če pa ne bo dobro, pa vseeno pojdite k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close