Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja EIA anti-HBs: REAKTIVEN 271 I.E./1

EIA anti-HBs: REAKTIVEN 271 I.E./1

Pozdravljeni imam eno vprašanje…
Star sem 23 let
Pred 14 dnevi sem opravljal zdravniški…in sem včeraj prejel izvide,dobil sem sledeče rezultate:
Dodal bi pa še da sem se v srednji zdravstveni šoli pred slabimi 3 leti obvezno cepil proti hepatitisu b…zanima pa me kaj kazejo ti rezultati? Ali sem okužen z hepatitisom b, ker sem imel zadnje case odnose samo z eno punco, ki je zdrava. Nwm zakaj so taki rezultati?

EIA HBsAg: NEREAKTIVEN
EIA anti-HBc: NEREAKTIVEN
EIA anti-HBs: REAKTIVEN 271 I.E./1
EIA anti-HCV : NEREAKTIVEN
EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag: NEREAKTIVEN

S-Glukoza: 5,8
S-Sečina: 4,2
S-Kreatinin: 79
OGF (MDRD): nad 90
S-Urat: 320
S-Bilirubin cel.: H 17
S-Bilirubin (dir. reakc.): H 6
S-AST: H 1,14
S-ALT: H 1,65
S-gama-gt: 0,34
S-Železo(III): 22,7
S-Holestorol: L 3,1
(s)Hdl-holestorol: L 0,8
S-Ldl(dir.): L 1,7
S-Trigleceridi: 1,4

HEMOGRAM:
K-Lkci: 7,2
K-Erci: 5,17
K- Hb: 158
K-Ht: 0,426
MCV: 82,4
MCH: 30,6
MCHC: H367
RDW: 14,1
K-Trobomciti: 239
MPV: 8,2

DIFERCIALNA KRVA SLIKA:
Nevtro. segmentirani#: 3,4
Limfociti#: 3,0
Monociti#: 0,4
Eozinofilci#: 0,1
Bazofilci#: 0,0
Nevtr. segmentirani: 46,9
Limfociti: 42,0
Monociti: 9,6
Eozinofilci: L0,9
Bazofilci: 0,6
SR: 6

U-OSNOVNA ANALIZA
U-Relativna gostota: 1,022
U-pH: 6,5
U-Proteini: 0
U-Glukoza:0
U-Metilketoni: 0
U-Urobilinogen: <1
U-Bilirubin: 0
U-Hemoglobin: H 1
U-Levkociti: H 1
U-Nitriti: 0

PONOVNO 1 DAN KASNEJE:
S-Bilirubin cel: 9
S-Bilirubin (dir.reakc.): 4
S-A.fosfataza: 1,17
S-AST: H 0,72
S-ALT: H 1,21
S-gama-gt: 0,29
S-CDT%: 0,6
5-sialo: 11,8
4-sialo: 85,2
3-sialo: 2,4

A MI LAHKO POVESTE, KAJ BI LAHKO BILO ZARADI TEH POVIŠANIH VREDNOSTI??
IN KAJ POMENI TO EIA anti-HBs: REAKTIVEN 271 I.E./1

HVALA..

Spoštovani, vidim le, da ste uspešno cepljena oseba, ker imate EIA anti-HBs: REAKTIVEN 271 I.E./1, kar pomeni, da ste po cepljenju razvili protitelesa proti plaščnemu antigenu hepatitisa B. Izvidi torej nikakor ne kažejo na okužbo s hepatitisom B, temveč le na proti heparititisu B uspešno cepljeno osebo.

Zakaj pa so jetrni encimi malce povišani, pa nimam pojma, saj ničesar ne vem o vas.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Super:)) hvala za hiter odgovor.

Ali bi lahko bili jetrni encimi povišani zaradi hrane ( imel sem dieto za pridobitev mišične mase, jedilnik je vseboval 5 jajc dnevno, 500g mesa, olivno olje, arašidovo maslo, zelenjava, oseni kosmiči, skuta….ali bi lahko kaj od navedenega pripeljalo do tega,…?)

Pa tudi dosti slabo spim ker kasno hodim spati in zgodaj vstajam ( spim priblizno 5ur na dan),vecino casa ko sem doma prelezim in presedim zadnje case sem zelo malo aktiven..dosti sem tudi pod stresom, dostikrat imam tudi glavobol,…drgace pa je vse vredu z mojim zdravjem…

Na kakšno preiskavo bi mi priporočili, da grem glede teh povišanih jetrnih encimov?

nova
Uredništvo priporoča

Hmmmm, ali ste ob navedeni hrani jemali tudi kakšne preparate, npr. steroidne hormone, anabolike, druga zdravila? le ti bi lahko pripeljali do manjše jetrne okvate. Zaradi uživanja obilice jajc je morda moteno tudi delovanje žolčnika. Za začetek bi veljalo preiskavi ponoviti in ob priliki opraviti UZ trebuha.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

zanima me kaj bi v mojem primeru pomenilo EIA anti-HBs reaktiven, vec kot 1000 E/l ?
ali naj bi bio to dobro?

pa mogoce ni v pravi temi vprasanje ampak me zanima, ce veste
ko te ginekolog testira za PAP test ali to testirajo HPV ? In ce je PAP test negativen ali je mozno da imas se vedno prisoten HPV ?

hvala

lep dan

Anti HBs vec kot 1000 I.e. govori o odlicni zasciti proti hepatitisu B. PREDVIDEVAM, da ste cepljena oseba. Bris Pap je namenjen ugotavljanju spremenjenih celic in ne viroloskim preiskavam. Ob dolocenih spremembah celic pa potem posumimo, sklepamo, pomislimo…, da bi take spremembe lahko povzrocil virus HPV. VENDAR tudi ce sprememb ni, to ne pomeni, da oseba mogoce ni okuzena z virudom Hpv, temvec, da spremembe se niso nastale.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

o super ..ceprav nevem niti kdaj so me cepili proti hepatitisu b.
ali se lahko testiramo in kje preventivno za HPV ali kako bi lahko oseba ugotovila, ce je okuzena ?

Letniki 1991 in mlajši so bili proti hepatitisu B cepljeni rutinsko, in sicer pred vstopom v šolo. Glede ev testiranja HPV v brisu se dogovorite s svojim ginekologom.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepsa hvala za informacije

Lep vecer

Pozdravljeni

Imam se eno vprasanje. Zasledila sem, da naj bi se kot deklice cepili tudi za HPV 6 IN 11
ampak nevem ce letnik 1991 sspada tja ali ne ? Ali je bilo vse na voljo starsev ?
Nevem kje bi mi to pisalo za kaj vse sem bila cepljena, ker je ze tako dolgo od otrostva.

hvala

lep pozdrav

Spostovani, letnika 1991 proti Hpv rutinsko prav gotovo se niso cepili. Cepljenje se je zacelo kasneje, od generacije 1996 dalje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Potem zagotovo nisem ?

Spostovani, letnika 1991 proti Hpv rutinsko prav gotovo se niso cepili. Cepljenje se je zacelo kasneje, od generacije 1996 dalje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Tega pa ne morem vedeti, vprašajte starše, če so vas samoplačniški cepili proti HPV. Prejeli vi 3 odmerke cepiva, posamezen odmerek je stal okoli 120 Eur.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ce sem bila cepljena
Ali je bilo to 4 valentno cepivo ki te
Varuje tudi proti hpv 6 in 11 ?

Spoštovani, tega ni mogoče vedeti. Cepivo je postalo dostopno leta 2006. Pri nas sta bili na tržiču 2 cepivi: 2.valentno, s tipoma 16 in 18, in 4-valetno, s tipi 6,11,16 in 18. Za samoplačniško cepljenje sta bili na voljo obe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani.

Bil sem na testiranju.

P-anti-HBs: H 723.34 reaktiven
P-anti-HCV: nereaktiven
P-anti-HIV 1/2/0 in HIV p24Ag: nereaktiven

Prosim vas , ce mi poveste kaj to pomeni

Hvala

Spoštovani, trenutni rezultati testiranja ne kažejo znakov okužbe z virusom HIV in virusom hepatitisa C. Prisotna so protitelesa proti plaščnemu antigenu virusa hepatitisa B; predvidevam- da ste bili proti hepatitisu B cepljeni. (Lahko bi ga tudi preboleli, a tega ne morem vedeti, ker je le podatek o protitelesih proti plaščnemu antigenu).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor.

Torej to pomeni kaj za P-anti-HBs?
Sem okuzen s tem ali ne?

Imate PROTITELESA! to pomeni, uspešno ste se branili pred virusom hepatitisa B! Uspešno obrambo najdemo pri uspešno cepljenih osbah – take osebe imajo pozitivna samo P-anti-HBs (to pomeni uspešno zaščito pred okužbo z virusomk hepatitisa B). Pozitivna P-anti-HBs najdemo tudi pri osebah, ki so okužbo z virusom hepatitisa B prebolele, a imajo v tem protimeru pozitivna tudi P-anti-HCor. Tega podatka pri vas ni, zato predvidevam, da ste uspešno cepljena oseba.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close