Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hepatitis B in A

Hepatitis B in A

Spostovani,

Baje je obicajna shema za cepljenje Hepatitis B 0-1-5. Hepatitis A pa dva odmerka ?

Zanima me kaksna je shema za cepljenje proti hepatitisu A?

In pa otroka rojenega 19.05.2008 so mi pocepili za Hepatitis B :
1.odmerek 16.09.2008
2.odmerek 31.10.2008
3.odmerek 23.02.2009

Sele danes sem opazila na koledarju da bi v bistvu moral biti cepljen sele v tem mesecu in seveda me je zagrabila panika, kaksne so lahko posledice in kako to da je zdravnica naredila tako napako??

Vecjo deklico pa mi je pocepila za hepatitis A tudi verjetno narobe in sicer:

1.odmerek 16.09.2008
2. odmerek 23.02.2009

Ker me vse skupaj zelo skrbi, vas prosim za odgovor ali je to zelo narobe in ce ja kaksne so lahko posledice??

lp eldomy

Spoštovani, najprej naj vas pomirim. Nima vas kaj skrbeti. Sheme za cepljenje proti hepatitisu B so zelo različne: novorojenca običajno cepimo shemi 0,1, 2, 12 (to pomeni 1. odmerek ob rojstvu, drugi pri enem mesecu, tretji pri dveh in četrti ob enem letu: otroček prejme 4 namesto treh odmerkov). Tudi zelo majhnega dojenčka pogosto cepimo s 4 in ne z tremi odmerki ali pa po shemi 0,1,6 (z vsemi varriacijami vred), pri čemer je pri nekoliko zgodaj danemu 3. odmerku morda (poudarek na morda!!) možno špekulurati le to, da bo končna zaščita morda (spet morda!!) nekoliko (ali pa tudi ne!!) manjša. Predvidevam pa, da vašega otročka cepite zaradi stika z nosilcem hepatitisa B, kar pomeni, da se bo naravno “revakciniral” tako in tako v naravnem okolju.
Kadar želimo zelo na hitro doseči zaščito proti hepaititsu B, lahko damo prve 3 odmerke celo va razmiku 0,7, 21 (DNEVI!!!).
Cepljenje proti hepaititisu A je eno najučinkovitejših, kar jih poznamo in tudi pri 1 mesec prezgodaj danemu drugemu odmerku se pričakuje odlična zaščita. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepsa hvala za vas hiter odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Moja hčerka pa je bila cepljena proti hepatitisu B v razmakih 0-2-15. Prve dva dozi je dobila na sistematskem pred vstopom v šolo, zadnjo pa potem na sistematskem v prvem razredu. Tako, da najbrž je bil cel njen razred tako cepljen.

Je to tudi ok, tak razmak?

Je po teh treh dozah potrebno še kakšno cepljenje in če, kdaj?

Hvala in lep dan!

Tudi ta razmik je o.k. Cepljenje je s tretjim odmerkom načeloma zaključeno. V kolikor bodo populacijske študije pokazale, da bi bilo potrebno osvežitveno cepljenje, se bo le to izvedno šele čez leta. Osvežitveno cepljenje bi bilo potrebno tudi v primeru, da se vaš otrok odloči za zdravstveni poklic in ob testiranju ugotovi, da nima zadostne zaščite. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
sina sem pred vstopom v šolo cepila proti hepatitisu B. Nisem pa vedela, da je potem čez en mesec treba ponoviti cepljenje. Zato je naslednjo dozo dobil čez eno leto (smo zamujali zaradi prehladov). Sedaj pa mi zdravnik pravi, da rabi še eno dozo. Torej bi bil otrok cepljen 1.8.2017, 13.08.2018 in 30.9.2019.
Je to vseeno še vedno ok?
Lep pozdrav, Katarina

Spostovani, sheme so zelo razlicne, v primeru zamud je kljucno vedeti, da se bo koncna (pricakovana) zascita zaradi zamude razvila kasneje. Sicer pa je predlagana shema ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, sheme so zelo razlicne, v primeru zamud je kljucno vedeti, da se bo koncna (pricakovana) zascita zaradi zamude razvila kasneje. Sicer pa je predlagana shema ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, sheme so zelo razlicne, v primeru zamud je kljucno vedeti, da se bo koncna (pricakovana) zascita zaradi zamude razvila kasneje. Sicer pa je predlagana shema ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, sheme so zelo razlicne, v primeru zamud je kljucno vedeti, da se bo koncna (pricakovana) zascita zaradi zamude razvila kasneje. Sicer pa je predlagana shema ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, sheme so zelo razlicne, v primeru zamud je kljucno vedeti, da se bo koncna (pricakovana) zascita zaradi zamude razvila kasneje. Sicer pa je predlagana shema ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, hcerka rojena v tujini je bila cepljena za hepatitis B pri 1 dnevu, 1 mesecu, tretji odmerek je bil V Sloveniji pri 6.mesecih.
24.9.2014
24.10.2014
31.3.2015
Njena zdravnica pravi, da ne rabi nobenega cepljena vec, tudi po shemi, ki je v njeni cepilni knjizici iz Indonezije, so prikazani trije odmerki. Je to dovolj ali rabi se kak odmerek. Stara je 5 let.

Spostovani, res je, vasa hcerka je bila proti hepstitisu B popolnoma cepljena in ne rabi revakcinacije. Lp

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close