Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja lymska borelioza – protitelesa

lymska borelioza – protitelesa

Pozdravljeni!
3-letna hči je imela na hrbtu klopa, ki je bil odstranjen v roku 2 ur, vendar sta se čez nekaj tednov za nekaj dni pojavila vročina+utrujenost (ostalih simptomov ni bilo), čez pribl. nadaljnja 2 tedna pa eritema migrans po nogicah, takoj je dobila Summamed, ki ga je jemala 5 dni (1. dan dvojno dozo: 30 ml), naslednje 4 dni 15 ml (tehta 15 kg). V roku 36 ur po pričetku terapije je izpuščaj izginil.
2x ji je bila odveza kri, čez dobra 2 tedna sva naročeni ponovno. Prosim za mnenje oz. komentar izvidov:
Odvzem 16.7.:
IgM 1:128
IgG: 1:512
SR 23, CRP 3,2, Levkociti 10,0
Odvzem 25.8.:
IgM in IgG natanko toliko kot prejšnjikrat
SR 8, CRP 1,6, Levkociti 9,36

Naročeno nam je, naj spremljamo, ali jo boli glava, sklepi. Skrbi me, da bi kaj spregledali, saj je zelo žilava in le redko zboli (tudi, ko ima visoko vročino, še skače naokoli).
Ali lahko še kaj naredimo ali naj čakamo?

Hvala za odgovor in lp,
Alenka

Spoštovani, stanje protiteles ob obeh odvzemih je identično, kar pomeni, da neke dinamike ni. Edino, kar lahko storite, je, da čakate, spremljate otrokovo stanje in ponovite kontrolo protiteles. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Alenka!
Vprašaj še na forumu http://borelioza.mojforum.si/borelioza.html
Gotovo boš dobila odgovor.
LP, B.

nova
Uredništvo priporoča

Spremljanje glavobola se po mojem ne nanaša na borelijo ampak na morebitno okužbo s klopnim meningitisom (čeprav lahko tudi nezdravljena borelija pripelje do menigitisa)

Prosim za obrazložitev tega izvida. Datum izvida 28.03.08

serum (Odvzeto 20.03.08) – B.burgdorferi s.l. IgG ELISA
– B.burgdorferi s.l. IgM ELISA
– B. burgdorferi s.l. IgG-IIFT
– Western blot test B.burgdorferi s.l. IgG =

IZVID
__________________________________________________________________________
Borrelia burgdorferi s.l.- encimsko imunski test z absorbcijo:
ELISA IgG = POZITIVNO ( 10 E/mL)

Borrelia burgdorferi s.l.-encimsko imunski test z absorbcijo:
ELISA – IgM = NEREAKTIVNO

Borrelia burgdorferi s.l.-imunofluorescenčni test brez absorbcije:
IFT -IgG = NEREAKTIVNO

Western blot test B.burgdorferi s.l. IgG = negativen
__________________________________________________________________________

WESTERN BLOT IgG: Reakcija IgG protiteles na borelijske antigene p41.

Lep pozdrav!

Interpretacija rezultatov seroloških testov je zahtevna in jo je smiselno vrednotiti le glede na klinične in epidemiološke podatke posameznega bolnika.
Iz rezultatov vidim le to, da ste bili nekoč v preteklosti v stiku z Borelio, saj so pozitivna protitelesa razreda IgG.

Nujno je, da rezultate seroloških presikav tolmači zdravnik (ingektolog), ki pozna težave, klinično sliko bolnika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Tudi jaz sem jeseni prebolela borelijo. Osebni zdravnik mi je predpisal Sumamed 5 dni. Nakar sem opravila test krvi. Ker je bil test pozitiven sem čez dva meseca opravila ponovni test. Zopet je bil pozitiven na svežo okužbo, zato me je zdravnik poslal na pregled na Infekcijsko kliniko v Ljubljani.
V tem času sem imela tudi bolečine v levi rami, levi roki, leva stran vratu in desni komolec. Bolečina se je selila in na vsakem mestu trajala kake 10 do 14 dni. Bolečina v desnem komolcu je še vedno prisotna.

Izvidi krvi so sledeči:
IgM protiantiginoma OspC in VIsE (mejna vrednost testa 18 – 22 E/mL)
26.9.16 60,30 E/mL
2.11.16 61,78 E/mL

IgG protiantigenu VIsE (mejna vrednost 10 – 15 E/mL)
26.9.16 NEGATIVNO 5,000 E/mL
2.11.16 NEGATIVNO 5,000 E/mL

Zdravnik v Ljubljani je bil mnenja, da je bila terapija pravilna in da so izvidi v redu. Da bolečine, ki jih navajam verjetno niso bile posledica borelije in da ne potrebujem nobene terapije in kontrole več.

Kaj menite vi? Lep pozdrav Jožica.

Izvidi v jeseni spo kazali na svežo okužbo, ki je tudi bila, za kar ste bili tudi zdravljeni. Trajajočih in ponavljajočih se bolečin ne morem komentirati. Morda bi vseeno kazalo ponoviti laboratorijsko testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close