Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Toxoplazmoza

Toxoplazmoza

Lepo pozdravljene!
Nisem prepričana, če mi boste lahko pomagale, pa vendar.
V prvi nosečnosti so mi potrdili staro okužbo za toxoplazmozo. Izvid je bil dvakrat 1:4. Ker sem zamenjala ginekologa, so mi sedaj, ko sem drugič noseča, zopet vzeli kri. Izvid je bil 1:64. Ponovno so mi vzeli kri.
Zdravnica mi je sicer rekla, da je zagatovo vse vredu, pa se mi je vseeno zdela začudena.
Lepo vas pozdravljam in upam, da mi boste lahko pomagali.
Tina

Spoštovani,

kot ste že sami navedli, gre pri vas za staro okužbo. Pri nosečnici, ki ni bila okužena, protiteles (IgG) v krvi ne odkrijejo. Rezultat testa pri okuženih je lahko nizko pozitiven (pod 1:1024) ali visoko pozitiven (nad 1:1024).
Nizko pozitiven izvid kaže običajno na staro okužbo, test ponavadi ponovijo čez tri tedne, če je bil to prvi pozitivni izvid. Če je to druga nosečnost, ponavadi obravnava ni več potrebna.
(Je pa tudi res, da se včasih rezultati testiranj med posameznimi laboratoriji nekoliko razlikujejo. Navajate, da ste zamenjali zdravnika; če so vam torej drugič testirali kri v drugem laboratoriju, je morda lahko tudi to vzrok za razliko).

Lep pozdrav,
E.Grilc, dr. med.

Spoštovani,

kot sami navajate, gre pri vas za staro okužbo. Pri nosečnici, ki bolezni ni prebolela, protiteles (IgG) v krvi ne zaznamo; pri nosečnici, ki je prebolela okužbo v preteklosti, je izvid testiranja krvi na protitelesa nizko pozitiven (pod 1:1024); pri visoko pozitivnem izvidu nad 1:1024, z dodatnim poviševanjem količine protiteles, gre verjetno za svežo okužbo (kar potrdijo še z dodatnimi testi na IgM itd).

Včasih se rezultati testiranj v različnih laboratorijih nekoliko razlikujejo-če so vam drugič testirali kri v drugem laboratoriju (zamenjali ste ginekologa), je morda tudi to vzrok spremembe.

Lep pozdrav,

EGrilc, dr.med.

New Report

Close