Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Virus

Virus

Zanima me naslednje: na forumu o bolezni AIDS sem zasledila da je eden od simptomov tudi subfibrilno stanje?
Zanima me kaj je to, kdaj se pojavi, zakaj se pojavi skratka zanima me vse v povezavi s tem pojmom in to boleznijo!
Hvala za razlago in Vašo prijaznost?
Lep pozdrav!
Tamara

S pojmom “subfebrilno stanje” označujemo stalno stanje nekoliko povišane telesne temperature. To pomeni, da je telesna temperatura (ki je bila prej običajna) stalno ali vsaj zelo pogosto povišana do 38,5° C. Včasih je ta povišana temperatura edini znak, včasih pa je povezana z bolečinami v mišicah in sklepih, splošnim slabšim počutjem, ipd.
“Subfebrilno stanje” je torej samo izraz, ki označuje stalno prisotnost blago povišane telesne temperature. Lahko nastane zaradi številnih vzrokov. Naj vam jih nekaj naštejem: okužbe in stanja po okužbah, številne avtoimunske bolezni, pretirano delovanje štitnice, maligna obolenja, nosečnost…..

Krajši čas trajajoče subfebrilno stanje v sklopu okužbe z virusom HIV1/HIV2 lahko nastane v začetku okužbe z virusom (par tednov) ali pa kasneje. Nastane zaradi delovanja virusa, imunskega dogajanja ob tem ali pa stalno ponavljajočih se sočasnih okužb z drugimi povzročitelji. Virus HIV1/HIV2 namreč oslabi naš imunski sistem, zato so ponavljajoče se okužbe pogostejše.

Pozdrav!
Nina

New Report

Close