Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja alergija-cepljenje

alergija-cepljenje

Spoštovani!

Prosim, če mi lahko odgovorite na naslednja vprašanja?

6 let starega otroka so na sistematskem pregledu pred vstopom v šolo napotili na cepljenje na Pediatrično kliniko. Razlog naj bi bil atopični dermatitis.

Kožni testi na posamezne alergene pri 30 mesecih so bili vsi negativni.Zaradi suma reakcije na mleko otrok ne uživa mleka (prepoved ni striktna), normalno pa uživa mlečne produkte. Ima pa bolj občutljivo kožo-suho, predvsem pozimi, po kopanju v bazenu, po virozah. Vsak dan se mažemo z Nivea mlekom po vsem telesu. Elocom smo dosedaj uporabili 4x za predele, kjer so kožne gube.
Otrok je bil normalno cepljen po programu, pri svojem izbranem zdravniku brez kakršnih koli posebnih ukrepov in reakcij.

Kako mi svetujete, da otroka pripravim na cepljenje v bolnici?
Ali mi lahko poveste koliko časa tako cepljenje traja (1 ura, en dan?) Ali bomo morali vse tri doze za cepljenje proti hepatitisu B dobiti na Pediatrični kliniki? Ali mi zato pripada dan bolniškega doupsta za nego otroka.

Najlepše se vam za odgovor zahvaljujem!

Ana

Spoštovani,

Vzroka za atopijski dermatitis ponavadi ne ugotovijo. Če je potrebno izda pediater, ki napoti otroka na cepljenje v bolnico, tudi navodila ali mora otrok pred cepljenjem prejeti kakšno zdravilo proti alergiji, če pa ne, otroka ni potrebno posebej pripravljati.

Običajno se otroka v času cepljenja hospitalizira za 24 ur.
V času hopsitalizacije mati ne dobi bolniškega dopusta. Izjema so matere, ki dojijo.

Glede na to, kako bo otrok prenesel prvo cepljenje, se bodo odločili ali je potrebno tudi ostala cepljenja opraviti v bolnici. Če po cepljenju ne bo reakcij, bo ostala cepljenja izvedel izbrani pediater.

Lep pozdrav,

Eva

Spostovani, mene pa zanima, zakaj narocajo v Lj otroke na cepljenje v Pediatricno kliniko, v Prekmurju pa tega ne delajo.Ali imamo dvojna merila,in , ali obstaja kaksen spisek bolezni, pri katerih bi naj bil otrok cepljen pod nadzorom ?

Lp Mojca

Cepljenje pod nadzorom izvajajo v bolnišnicah (pediatrični in infekcijski oddelki) v vseh regijah, kadar je tveganje za pojav zapletov po cepljenju večje. Najpogostejša tovrstna stanja so:
imunska oslabljenost otroka, ki ga cepimo (npr. premajhno število protiteles, maligna obolenja, sistemska obolenja);
navedene težje reakcije po predhodnem cepljenju;
hujša znana preobčutljivost (alergije) osebe, ki jo cepimo.
Indikacijo za cepljenje pod nadzorstvom postavi izbrani pediater.
Pozdrav!
Nina

New Report

Close