Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja cepljenje proti gripi in klopnem meningitisu

cepljenje proti gripi in klopnem meningitisu

Zanima me, koliko časa po cepljenju proti gripi se lahko cepim tudi proti klopnemu meningitisu. Osebna zdravnica je rekla da 14 dni. Ali bo to držalo?

Lep pozdrav, Peter

Proti gripi in klopnemu meningitisu se lahko cepite hkrati – simultano, na dve različni mesti. Poseben razmik pri tih dveh vrstah cepiv ni potreben, ker gre v obeh primerih za mrtvi cepivi. Če ste se proti gripi že cepili, se lahko kadarkoli cepite proti klopnemu meningitisu, 14 npr. je čisto v redu.
Pozdrav!
Nina

Pozdravljeni!
Zanima me, pri kateri starosti lahko cepimo otroka proti klopnemu meningitisu. Ker se bliža pomlad in s tem čas za prvo cepljenje bi bila odgovora zelo vesela. Sedaj je moj sin star 19 mesecev, pri morebitnem cepljenju bi bil torej cca 20 mesecev.

Hvala za odgovor!

Špela 02

nova
Uredništvo priporoča

Cepljenje proti klopnemu meningitisu lahko izvajamo pri otrocih, starejših od enega leta starosti. V sosednji Avstrijii je to cepljenje vključeno v redni cepilni program. Pri vašem otroku je torej cepljenje možno, potrebno pa je pogledati, kako je z ostalimi cepljenji in po potrebi cepljenja uskladiti. (V starosti 18. do 20. mesecev je namreč večina otrok revakciniranih proti Di-Te-Per-Hib in Polio).
Pozdrav!
Nina

New Report

Close