Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja MMR

MMR

Pozdravljeni,

Sem mama 14-mesecnega fantka, ki naj bi 3. decembra dobil MMR- cepivo. Zivimo na Norveskem in smola je hotela, da je bila prejsnji teden na TV dokumentarna oddaja o povezavi med tem cepivom in avtizmom. Ceprav sem o tej stvari ze prej nekaj prebrala in ceprav vem, da je bila oddaja narejena senzacionalisticno, vseeno zdaj 3. december pricakujem s tezkim srcem.

O tem, da fantka sploh ne bi cepila, ne razmisljava, me pa zanima vase mnenje o prednostih in slabostih skupnega cepiva in treh posameznih. Zakaj se sploh daje vse naenkrat? Ali bi bila kaksna skoda, ce bi dobil vsako cepivo posebej? Po vsem, kar sem prebrala, sicer razumem, da povezava ni dokazana, ampak potem gledam fantka, ki je zdrav in vesel in poreden in ne vem, kaj naj naredim, zato si zelim se vase mnenje.

Spoštovani,

Cepljenje proti MMR se izvaja ponavadi istočasno. Na ta način zmanjšamo število injekcij, ki so za otroka neprijetne in količino konzervansa, ki je dodan vsakemu cepivu. Do sedaj ni dokazano, da bi bilo cepljenje proti MMR povezano z avtizmom.

Karkoli povezujejo s cepivi, vedno se najde cel kup zdravnikov, ki dokazujejo (ponavadi so njihove razskave izdatno podprte z denarjem proizvajalcev cepiv), da ni povezave,. Lep primer je multipla skleroza v Franciji – da ni povezave sta dokazala dva zdravnika, ki sta v SKB (Smith Kleine Beecham) zaposlena…

Vaš otrok ni prav nič resno ogrožen, tudi če bi za mumpsom ali rdečkami zbolel, ošpice so za odtenek manj nedolžne, vendar otrok mora vendar tudi kaj preboleti, da se njegov imusnki sistem navadi premagovati bolezni.
Vedno bolj je sprejeto dejstvo, da je življenje v sterilnem okolju katastrofalno slaba zadeva za nadaljne zdravje!

nova
Uredništvo priporoča

Svetovna zdravstvena organizacija je v zadnjih letih vložila ogromno naporov v preprečevanje hepatitisa B, saj se je izkazalo, da je ocena nosilcev viruca 350 milionov prenizka in je s hepatitsom B okuženih več kot 400 milionov ljudi.
Za ugotavljanje povezave cepljenja proti hepatitisu B in multiplje skleroze so opravili več multicentričnih študij (Belgija, Francija,Nizozemska, Finska; Kanada), ki niso dokazale nikakršne vzročne povezave.
Kot smo že rekli, je cepljenje proti rdečkam potrebno zato, da preprečimo okužbo nosečnice in nastanek t.i. kongenitalnih rdečk pri plodu, kar nam tudi uspeva.
Pozdrav!
Nina

Spostovani, mene pa zanima, kako dolga je zascita cloveka pred rdeckami, ce je cepljen po programu? Zanima me tudi, kaj pomeni kongenitalne rdecke ?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Mojca

Kongenitalne rdečke – prirojene rdečke, kar pomeni, da se je plod že rodil okužen z virusom rdečk, saj se je mati z rdečkami okužila v nosečnosti. Če se je mati okužila v prvem trimesečju, obstaja kar 90% verjetnost, da bo imel otrok težke prirojene okvare (slepota, gluhost, okvare razvoja možganov, prizadeta jetra, smrt ploda, zmanjšanje krvnih ploščic, okvare imunskega sistema…). Če se je nosečnica okužila v drugem trimesečju, je verjetnost prirojenih motenj okoli 20-40%, v tretjem pa okoli7-15%. Čeprav imajo plodovi, pri katerih se je mati okužila šele v tretjem tromesečju, prirojene motnje redkeje, pa so z virusom rdečk ob rojstvu prav tako okuženi. Virus nosijo lahko še celotno prvo leto življenja in so ves ta čas kužni za druge.
Po cepljenju okoli 97% oseb razvije zaščitna protitelesa. Po popolnem cepljenju proti bolezni (2 odmerka) je zaščita dolgotrajna (več desetletij).
Pozdrav!
Nina

New Report

Close