Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Malerone in zanositev

Malerone in zanositev

Spostovani!
Zanima me, koliko časa po jemanju Malerona (vzela sem le 10 tabletk), je potrebno počakati z zanositvijo. Sicer sem s pomočjo iskalnika našla vaš odgovor na podobno vprašanje, vendar pa sem že pred tem od različnih zdravnikov dobila nasprotujoče si informacije, zato bi rada le preverila.
Ze vnaprej hvala za odgovor in lepe pozdrave.

Spoštovani!
Malarone vsebuje atovakon in progvanil hidroklorid.

Varnosti socasne uporabe atovakona in progvanilijevega klorida med nosecnostjo niso dokazali. Možno tveganje ni znano. Študije na živalih ne kažejo, da bi kombinacija delovala teratogeno. Posamezna zdravilna ucinkovina ni kazala ucinkov na porod ali pre- in postnatalni razvoj. Med študijo teratogenih vplivov so pri brejih kuncicah opazili toksicni vpliv na mater. Med nosecnostjo se sme zdravilo MALARONE uporabljati le po skrbni presoji. Pricakovane koristi za mater morajo prevladati nad kakršnim koli možnim tveganjem za plod.
Progvanil (zdravilna ucinkovina zdravila MALARONE) deluje tako, da zavira dihidrofolat reduktazo plazmodijev. Klinicnih podatkov, ki bi nakazovali, da dodajanje folata zmanjša ucinkovitost zdravila, ni. Ženske v rodni dobi, ki za preventivo prirojenih anomalij nevralne cevi jemljejo dodatek folata, ga morajo jemati tudi med jemanjem zdravila MALARONE.

Razpolovni dobi obeh učinkovin v malaronu sta relativno kratki: eliminacijska razpolovna doba atovakona je približno 2 do 3 dni pri odraslih in 1 do 2 dni pri otrocih.
Eliminacijski razpolovni dobi progvanila in ciklogvanila sta približno 12 do 15 ur tako pri odraslih kot otrocih.
Če upoštevamo najvišjo stopnjo varnosti (glede na vse napisano in do sedaj znano), torej lahko zanosite v naslednjem menstrualnem ciklusu.
Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živijo, jemala sva Malerone in pravite, da bi naj bilo v naslednjem ciklu že varno zanositi. Koliko dni je tukaj mišljeno? plodni dnevi so nekje 22-25 dni po zadnji tableti, vzela pa sva jih 12, je to že ok?

Kako je pa z moškimi in malerone, je kakšen vpliv na kvaliteto semena?

hvala za odgovor!

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, študije na živalih ne kažejo, da bi kombinacija zdravil v Malaronu delovala teratogeno. Posamezna zdravilna učinkovina ni kazala učinkov na porod ali prenatalni in postnatalni razvoj. Podatkov o vplivu na seme ni. Glede na to, da je razpolovna doba zdravil le 2-3 dni, so 3 tedni dovolj.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close