Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja hepatitis A

hepatitis A

Pozdravljeni,

februarja letos smo se zaradi daljšega potovanja po Aziji cepili proti hepatitisu A.. Cepili smo tudi (takrat) 2,5 leti starega sina. Dan po cepljenju pa je prišlo pri sinu do slabega počutja in nekajdnevne driske. Je možno, da je bila to reakcija na cepljenje? Tudi midva z možem sva takrat občutila nelagoden občutek v prebavnem traktu.

Moje vprašanje pa je,
glede na to, da so nam na ZZZV priporočili ponovno cepljenje po približno pol leta ( ker baje cepivo potem zadostuje še nekako za 10 let ?), bi me zanimalo če je možno, da je takrat prišlo pri sinu do reakcije na cepivo. In , ali je smiselno cepljenje ponoviti? Če je bila takrat res reakcija na cepivo … kolikšna je verjetnost, da se morebitna negativna reakcija v drugo ponovi?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Pozdrav,
Barbara.

Pozdravljeni!
Mislim, da je smiselno, ce se oglasite na institutu za zdr. varstvo Slovenije – najverjetneje vas bodo se enkrat cepili, saj zaradi prehodnih in blagih prebavnih motenj ni razloga za opustitev zacete preventive proti hepatitiosu A.
Na institutu jim odkrito povejte, kake tezave je imel sinko.
Pa lep pozdrav!!

Da ne bi odpirala še ene teme z naslovom Hepatitis A, poskušam z vprašanjem kar tu.

17.8.2000 sva se z možem cepila proti Hepatitisu A. Novo dozo naj bi prejela po enem letu, vendar pa je takrat mož zbolel (meningitis), jaz pa sem bila visoko noseča, zato se nobeden od naju ni še enkrat cepil.

Zanima me, ali je za ponovno cepljenje (torej 16 mesecev po prvi dozi) prepozno in če ne – ali bi cepivo škodovalo otroku, ki ga še dojim.

Hvala,
Urša

Spoštovani,

za cepljenje še ni prepozno, saj so v študijah ugotovili,da je učinek ponovne doze, ki jo damo po letu in pol enak, kot če bi vas cepili po enem letu.

Varnosti cepiva za doječe matere seveda niso preizkušali. Glede na to, da je cepivo mrtvo, je verjetnost za resnejše učinke zanemarljiva. Kljub temu proizvajalec priporoča, da se cepivo uporablja v primerih, ko je korist cepljenja večja od možnega tveganja (po individualni presoji).

New Report

Close