Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Test Hepatitis

Test Hepatitis

Prosim lepo za razlago testov.
Hbsag neraktiven
HBeAg neraktiven
Anti-hbc reaktiven
Anti-hbe neraktiven
Anti-hbs nereaktiven
Hbv dna kvantitativno negativen
Komentar zdravnika:
Virus hepatitusa B oz hbv dna ni prisotna. Bolnica ni kuzna. Možna nespicifična reaktivnost anti-hbc.

Eden izmed virusnih označevalcev na hepatitis B je (bil) pozitiven, zato so testirali (ugotavljali) vse ostale označevalce, ki pa so bili nehatevni. Zato so sklepali, da laično test reagira na neko drugo, podobno beljakovino in je lažno pozitiven. Ker je lažno pozitiven, to pomeni, da biolnica ni kužna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.
Zaradi skrbi sem se odlocila še za pregled pri infektologu. Dal me je na podrobnejše preiskave, izvidi:
Pri bolnici ugotavljamo nekoliko povišane jetrne teste(kar je lahko tudi ob hormonski terapiji-ivf postopek). Celotna serologija na B Hepatitis pa kaže le anti Hbc(celotni) in Img pozitiven/negativen ob vseh ostalih negatinih testih. Možna je le nespecifična reaktivnost anti-hbc. Bolnico lahko se enkrat kontroliramo.
Hbsag(presejalni test) negativen, anti hbs negativen, anti hbc(celotni) pozitiven/negativen, anti hbc igm pozitiven/negativen, hbeag negativen, hbv/dna , kvantitativno negativen.
Zmedena sem, ker ne vem zakaj taki izvidi? Hvala vam za pomoč!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, drugega, kot so vam že v izvidu napisali “Možna je le nespecifična reaktivnost anti-hbc. Bolnico lahko se enkrat kontroliramo.” in kar sem vam napisala že v prvem postu, vam ne morem povedati. Noben test ni 100 procentmo zanesljiv. V nekaterih primerih so testi tudi lažno pozitivni, kar pomeni, da s testom zaznamo “nekaj drugega (torej drugo molekulo)”, ki pa je “močno podobno” temu (torej druga molekula je zelo zelo podobna tej, ki jo iščemo), kar iščemo in zato test prepozna drugo molekulo kot “to, kar iščemo”. Zato, da smo res sigurni, teste ponavljamo (tudi druge označevalce, kar so storili tudi pri vas) in če je rezultat vedno enak, (torej drugi označevalci negativni, eden in isti pa vedno pozitiven ali mejno pozitiven ali nespecifičen), zaključimo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.
Zahvaljujem se vam za odgovore. Se pravi ni potrebe za skrb?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani.
Zahvaljujem se vam za odgovore. Se pravi ni potrebe za skrb?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani.
Zahvaljujem se vam za odgovore. Se pravi ni potrebe za skrb?

Hvala in lep pozdrav.

NE, ni potrebe za skrbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Zahvaljujem se vam za vse odgovore!

Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close