Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Krvna slika po zdravljenju borelioze

Krvna slika po zdravljenju borelioze

Pozdravljeni. Na vas se obračam z vprašanjem: sin je ravno zaključil zdravljenje lymske borelioze ( 12 dni infuzij z lendacinom. Dobil je kožno alergijsko reakcijo zato so zdravljenje zaključili z 12. dnevom). Zanima pa me sledeče: ko so dali ven kanal so mu še vzeli kri. Izvidi so pokazali nizko vrednost levkocitov ( ali je to normalno po taki okužbi?) Ker mi zdravnica ni prav veliko pojasnila okoli tega ( rekla he samo to da moramo čez kakšen teden ponovno vzeti kri) Zanima pa me zanima, ali je to lahko pokazatelj česa “bolj nevarnega”? Ker ko bereš o teh vrednostih po straneh na internetu te res postane že strah.
Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani, eozinofilija,trombocitopenija in leukopenija sodijo med najpogostejše zaznane stranske pojave po zdavljenju z Lendacinom. Torej ne gre za stanje, ki ga pripišemo okužbi (zaradi borelioze same krvna slika ni spremenjena), temveč za stanje, ki ga pripišemo jemanju zdravila. O velikosti problema sicer niste poročali, je pa odločitev zdravnika popolnoma na mestu – prekinitev terapije ob zaznani preobčutljivosti in ponovitev krvne slike – ugotavljanja vrenosti levkocitov 1 teden po prenehanju aplikacije zdravila. Lep pozdrav, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close