Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Genitalne bradavice?

Genitalne bradavice?

Pozdravljeni,

v sredo so se mi pojavile težave, in sicer me je začelo peči okoli zadnjika. Ko sem podrobneje pogledala, sem opazila drobne rdeče pikice. Z vsake strani jih je bilo kar nekaj. Potem sem mazala z Bepanthenom plus in se je stanje malce umirilo, te pike več niso bile vidne, potem pa me je tam srbelo (imam zunanji hemoroid) in sem se malo popraskala, spet so se pojavile rdeče pikice, ki zelo pečejo. Ne srbijo, samo peče, tako da komaj hodim normalno. Zelo neprijetno je.

Vmes izginejo, stanje se umiri, pa se spet pojavijo in pečejo. Včeraj sem si kupila kremo na osnovi bakra in cinka, po njej je malo bolje, a ko te pikice namažem s kremo, me začne zelo peči. Jutri bom šla k osebnemu zdravniku, problem pa je, ker sem ravno danes dobila menstruacijo in ne vem, kako me bo pregledal …

Torej, zanima me, ali se genitalne bradavice manifestirajo kot številne rdeče pike okrog zadnjika proti nožnici in ali tako zelo pečejo? Po spletu berem, a nikjer ne vidim, da bi tako pekle. Menda bolj srbijo ali občasno malce pečejo, tako piše, mene pa to nenormalno peče.

Prejšnji petek sem imela prvič spolni odnos z novim partnerjem … Ta je bil prej 11 let z isto osebo. Nima nobenih težav …

Hvala za odgovor.

Spoštovani, genitalne bradavice so običajno ploščate, ploščate tvorbe. Tole, kar vi opisujete, bi šlo bolj v smer bakterijskega ali glivičnega vnetja. Ali ima morda tudi partner težave?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

ne, on nima nobenih težav.

Hvala za odgovor. Res upam, da nimam teh bradavic, temveč da gre za nekakšno vnetje.

Danes je dosti bolje, občasno me malce zasrbi ali zapeče, a bistveno manj kot prejšnje dni, rdeče pikice so pa še vedno tam… Krema Bepanderm mi pomaga najbolj od vsega, kar sem doslej poskusila.

Lp

Spoštovani, morda bi bil na mestu tudi Daktarin ali Canesten, za kar pa potrebujete recept. Lep pozdrav, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Canesten imam, ker sem imela lani in predlani vnetje nožnice, pred tem pa nikoli. Podobne pike sem opazila tudi na jeziku … Glede druge kreme se bom pa pozanimala. Canesten mi prve dni ni pomagal, samo še skelelo me je po njem.

Hvala vam, zelo ste prijazni.

Lp

New Report

Close