Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HBV

HBV

Pozdravljeni! Znanka, ki ima veliko nezaščitenih spolnih odnosov z različnimi moškimi, me je po koži oplazila z nohtom, ki ga je malo pred tem oslinila. Nisem sicer čutila mokrote, niti se ne spomnim, da bi se mi na koži dalj časa poznala sled. Sicer sem cepljenja proti HBV, ampak ker ni 100% zaščita, me vseeno skrbi, če sem se lahko okužila? LP

Spoštovani, takole se prav gotovo niste mogli okužiti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lep pozdrav!
Pri meni gre za podobno situacijo, ampak me je oseba z nohtom, ki ga je pred tem imela v ustih, dejansko popraskala. Nisem občutila mokrote sline, nekaj časa se je poznala sled od opraskanine, ampak ni krvavela in je kasneje izginila. Ali je mogoča okužba s hep. b? Lp

nova
Uredništvo priporoča

Okužba je izjemno malo verjetna. Moralo bi iti za visoko kužno osebo, z visoko koncentracijo virusa hepatitisa B v slini, pa še zelo kontretno bi vas morala opraskati (s prekinitvijo kožnega pokrova)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana!
Kaj pomeni prekinitev kožnega pokrova? Ali je prekinjen kožni pokrov, če se na koži neka minut pozna sled opraskanine, potem pa si umiješ roke in izgine sled in poškodba prostemu očesu ni vidna? Lp

Da je vsaj malo popraskano (rdeča sled, ki po par sekundah izgine, to ni).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close