Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Eno vprasanje glede vaskulitisa

Eno vprasanje glede vaskulitisa

Pozdravljeni.
Nekaj bi vprasala glede vaskulitisa v ocesu… torej bel mehak eksudat, gre za ishemijo.malih krvnih zil … pojavilo se je en teden po koncanem jemanju antibiotikov (streptokokna angina) socasno z virozo (po.moje), rahla vrocina, glavobol spredaj rahel, bolecine v misicah, zamasen nos.
Vidite kaksno povezavo?

Spoštpvani, pripenjam vam povezavo o vaskulitisih. Kot rečeno, so vzroki večinoma neznani, se pa v določenih družinah pojavljajo pogosteje (vpliv dednosti); pogosti sprožilni dejavnik je predhodna okužba!!, oz. dejavsniki iz okolja.
https://www.printo.it/pediatric-rheumatology/SI/info/9/Redki-Primarni-Sistemski-Vaskulitisi-v-Otro%C5%A1tvu

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ali to pomeni, da sedaj sem bolj podvrzena.strdkom? Da se omenim to … pred leti po vecih virusnih okuzbah (delo v vrtcu) sem se testirala za anticardiolipinska protitelesa (prevec branja interneta) in imela res povisana igg, igm … srednje povisano, cez 3 mesece pa komaj pozitivno… sem ravno zanosila in me je gin dala vseeno k revmatologu. Tam pa je bilo enx blago pozitivno, nato pa vse negativno. Edino, kar je bilo povisano so bila ta antikardiolipinska protitelesa. Ana, anca, vse bp. Sum na aps ali.karkoli je bil.ovrzen. cela nosecnost je bila bp. Rodila en dan prej in otrok bil.lepo.tezek. 3800. Vse bp.
Zdaj letos po 3 letih pa sem imela najprej eno hudo alergijo po celem telesu, vnetje koze, malo temperature, okrog oci malo otecena. Neznan insekt me je.popikal. to je bilo ravno v casu ovulacije. Ta mesec zanosila, v 8t izvedela, da je plod odmrl. Po mesecu dni od splava, okuzba s streptokoko, nato 10 dni zdravljenja z antibiotiki. Po enem tednu od antibiotika pa kot pravim ta mehak bel eksudat na ocesnem ozadju. Zdaj se moram dati pregledati kri. Lahko vse to v en okvir spravite, torej povezete in kaj svetujete?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, glede na podatke o že zaznanih protitelesih, podatje o spontanem splavu (čeprav so le-ti v tem obdobju nosečnosti najbolj pogosti); pa še podatku o vaskulitisu, je vsekakor potrebna obravnava pri revmatologu. Seveda bodo najprej pregleali osnovne revmatološke tesste, a kasneje sledi nadaljnja obravnava. Seveda je potrebno ponovno oceniti dogajanje v zvezi s fosfolipidnim sindromom (ginekolog in revmatolog).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Je to nujno stanje sedaj?

Lp

Kriv pa je lahko streptokok, je tako?

Vaskulitise je vsekakor potrebno obravnavati takoj. Streptokok je vsekakor lahko sprozilec avtoimunskega dogajanja;

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zakaj pa potem niso obravnavali takoj? Je to vaskulitis bel mehak eksudat?

Saj vas obravnavajo: navedli ste, da ste oddali kri; gledali so tudi ocesno ozadje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close