Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Izcedek

Izcedek

Spoštovani, mogoče tema ne sodi ravno na to forum, vendar urološki forum trenutno ni aktiven, pa pišem tu, ker se mi zdite kompetentni. Včeraj me je kožica na penisu pekla, dan kasneje pa ne peče več, vendar se je pa pojavil bel izcedek brez vonja. Bolečine pri urininanju ni, in prav tako ne hodim pogosteje na malo potrebo. Ali je mozno da gre za gonorejo ali klamidijo? Ali mogoce samo za navadno vnetje sečnice?
Hvala za razumevanje in informacije.

Spoštovani, ničesar niste navedli o spolni anamnezi. Ali ste imeli nezaščitene spolne odnose? bel, srbeč izcedek se pojavlja npr, pri okužbi s Candido albicans. V kolikor so se težave pojavile po spolnem odnosu, vsekakor svetujem pogovor s partnerko (in ev. obisk v ambulanti za spolno prenosljive okužbe)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spolno sem bil dejaven 26.12.2018. Imel sem oralni odnos,ki ga jaz nisem izvajal, ampak partner na meni. Morem pa reči da je samo izcedek in da bolecine pri urninranju ni, ni srbenja. Ali se se lahko na pregled za spolne bolezni narocim direktno na dermaventr. kliniko ali premo osebnega zdravnika z napotnico?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, v eno izmed ambulant za SPO (Dermatovenerološka klinika ali Infekcijska klinika) vstopate z napotnico osebnega zdravnika. Glede na napisano o izcedku težko presojam; inkubacija za gonorejo je do 7 dni; partner bi moral imeti govoroične spremembe v ustih, izcedek pa bi moral biti gnojav.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
Najlepša vam hvala za vaše koristne odgovore in strokovnost. Želim vam uspešno novo leto in vse dobro.
Lp

Spoštovani, vse dobro in lepo tudi vam, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close