Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Steklina

Steklina

Pozdravljeni ga. Nina.

Zelela bi postaviti vprašanje glede morebitne stekline pri mačkah, ki sicer imajo lastnika ampak so izključno zunanje in se prosto gibljejo, sterizirane so, cepljene pa predvidevam da ne. Sem velika ljubiteljica živali ampak, ker sem noseča jih načeloma ne bozam, jim pa tu pa tam kaj prinesem za jest, ker imajo posode za hrano zraven stanovanjske hiše, kjer živim. Zadnjič, ko sem jim prinesla mačjo konzervo pa se mi je zazdela posoda za hrano zelo umazana od prejšnjih ostankov hrane in sem jo čisto nagonsko sčistila z vodo in krpo a brez rokavic. Roke sem si seveda oprala ampak me skrbi, da se nisem nevede morebiti dotaknila ust, nosa. In glede na to, da je v posodah iz katerih mačke jedo verjetno tudi njihova slina in da se steklina prenaša s slino me zdaj skrbi ravno to. Mačke so tri stalne ampak verjetno tu pa tam pride še katera tuja na kosilo. Bozam jih ne, ugriznila ali popraskala me tudi ni nobena, se mi pa včasih ena in ista drgne po mačje po nogah. Kaj pravite na vse skupaj? “
Iskreno se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani, prav nobena izmed aktivnosti, ki jih počnete, ni tvegana za prenos stekline. Poleg tega pa je Slovenija postala “država prosta stekline”, saj bolezni že nekaj let, tudi pri divjih živalih, ne beležimo več (ob rednih pregledih vzorcev). Lahko ste torej brez skrbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close