Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Vprašanje

Vprašanje

Pozdravljeni,

skrbi me morebitna okužba, in sicer manjša skupina ljudi je bila pri nas doma na kosilu in ko sem po koncu pospravljala in čistila mizo, sem med drugim prijela tudi uporabljen zobotrebec (predvidevam, da je bil uporabljen, ker je ležal na mizi, ne vem pa čigav je bil).

Eden izmed domačih, ki je očitno to opazil, me je komaj čez nekaj časa opozoril, da sem se lahko s tem zobotrebcem s čem okužila.
Mislim si, da se s tem pa res ne moreš okužit, ampak me sedaj to vseeno razjeda, saj ga je dejansko res nekdo imel v ustih in se morda z njim tudi ranil.
Zobotrebec sem pa prijela in ga držala v eni roki, medtem ko sem z drugo še pobirala nekaj stvari z mize in šele potem vse skupaj vrgla v koš. Na roki nimam ran, razen če je kakšna drobna, da sploh ne vem za njo.

Ali je res možno, da bi se s tem zobotrebcem okužila s HIV, hepatitisom ali kakšno drugo boleznijo, glede na to, da je bil umazan (slina, mogoče celo kri, ne vem)?
Res, da so bili vsi na obisku poznani, ampak nikoli se ne ve, lahko vseeno kateri boleha za kakšno boleznijo.

Se opravičujem za mogoče neumno vprašanje.

Lep pozdrav

Spoštovani, na način, kot opisujete, se prav gotovo niste mogli okužiti s krvjo prenosljivo boleznijo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za tako hiter odgovor. Tako sem začela razmišljati, ker je bila prisotna dokaj sveža slina in mogoče tudi kri. Res pa je, da se z zobotrebcem nisem zbodla ali ranila, prijela sem ga s prsti in imela nekaj časa stisnjenega v pesti.
Torej ni razloga za strah in skrb?
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, ne opisujete prav ničesar tveganega. Niti niste videli krvi na zobotrebcu, niti se niste zbodli. Ni razloga za skrb.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close