Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Možnost okužbe

Možnost okužbe

Živjo!

Lopov mi je prerezal zajlo na žabici za zakljepanje, mislim da je bil narkoman, zajla je spletena z več tanjšimi žicami ki so zelo ostre ko so prerezane. Po 4urah ko sem prišel na kraj tatvine in sem se dotaknil zajle sem se ponesreči špiknil do krvi z eno majhno žico, preden sem sploh dojel kaj se je zgodilo je minilo par minut, nato sem kri poskušal iztiskati vendar je pritekla samo kapljica. Vbod ni bil globok saj se mi je to naredilo 1 cm podčlenkom na prstu kazalcu. Vbod sem tudi 2x polil z medicinskim alkoholom 70% približno 7min po vbodu, kasneje sem se še enkrat popraskal z to zajlo, in sedaj me zelo skrbi da če sem se jaz se je verjetno tudi ta lopov ki je verjetno narkoman, in me zanima sploh kolikšna je življenska doba hiv oz hepatitisa na zraku. So po 4 urah te virusi že mrtvi? Je kakšna možnost da sem se okužil? Moram na testiranje? Prosim za odgovor saj me skrbi in nebi rad kaj prenesel naprej na ostale ljudi.

Lp

Spoštovani, takole ni nikoli in nikakor NE morete okužiti s krvjo prenosljivi virusi. Nobeno testiranje/ ukrepanje v tej smeri ni potrebno. Za prenos s krvjo prenosljivih virusov je potrebna telesna tekočina, (ki bi nahajala npr. v brizgalki, v lumnu igle…). S tovrstnimi vbodi se lahko prenašajo le spore npr. tetanusa, zato se ob tovrstnih dogodkih sprašujemo le, ali smo proti tetanusu cepljeni ali ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close