Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Paraziti

Paraziti

Spoštovana! Zaskrbljeni smo zaradi možnosti, da se je naš dojenček okužil s paraziti, bakterijami ipd. Vestno skrbimo za higieno, problem le starejši otrok, ki ga ne moremo veš čas nadzorovati, če si trmeljito umiva roke po prihodu z vrta, igrišča ipd. Zaradi tega ima tudi svojo brisačo za brisanje rok. Danes pa sem ugotovila, da se je očitno brisal v brisačo, ki jo uporabljava z možem, ko rokujeva z dojenčkom (priprava mlečne formule, nega oči in noska…). Očitno sva se cel dan brisala v povsem umazano brisačo. Starejši otrok se zunaj igra z zemljo, trga rastline in kar me najbolj skrbi, igra se tudi v stoječi vodi, ki služi zalivanju vrta. Pogosto opazim, da se v tej vodi naselijo kakšna živa bitjeca. Zaskrbljena sem za zdravje našega dojenčka, ki je še nedonošenček in ni dojen. Lepo vas prosim, če mi svetujete kaj naj storimo? Upam, da mi boste lahko pomagali. Želim vam lep vikend. Lep pozdrav!

Edino, kar lahko storite, je, da se TAKOJ nehate sekirati. Živimo v svetu mikroorganizmov in pretirana higiena RES škodi. V domačem okolju običajna higiena povsem zadostuje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close