Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Titer protitelesa ošpice

Titer protitelesa ošpice

Pozdravljeni.
Ker sem imela mejno negativen titer protiteles proti ospicam – 188 (mejna vrednost 150-200), sem ponovila cepljenje OMR. Sicer sem bila cepljena dvakrat v otroštvu; leta 80 in 87.
Ali menite da je potreben še drugi odmerek OMR?
Ali je smiselno tudi preveriti ponovno titre? Ce ja, koliko casa po cepljenju?

Hvala in lep pozdrav

Spostovani, odgovor ne bo povsem enoznacen. Po doktrini za cepljenje zadoscata 2 odmerka in tretji tudi ob mejnem titru ni potreben. Ampak vi ste tretjega ze prejeli. Kar bi moralo za zascito res zadoscati. S klinicnega stalisca pa bi bilo v primerih, kot je vas, zelo zanimivo vedeti, ali je 3. Odmerek spremenil odziv in se testirati cca 2 do 4 tedne po prejemu

Pozdravljeni.

Eno vprasanje. Cepljenja pred 10 dnevi za OMR. Zasledila sem da med možnimi stranskimi učinki je tudi podaljšana krvavitev. Ali je možno, da imam sedaj zaradi tega nekoliko daljso, ze 7 dni, (sicer zelo blago) menstruacijo, v smislu blage sveže krvavitve? Do sedaj se mi to se ni pojavilo…tudi drugih težav ni. Bi lahko to morda pripisala motnjam krvavitve po cepljenju? Vem, da obstaja se kup drugih verjetnih razlogov, a vendar…. je enega izmed razlogov možno pripisati cepivu? Koliko casa lahko trajajo reakcije po OMR?

Hvala in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, pri najboljši volji ne znam in ne morem povezati podaljšane mestruacije s cepljenjem proti OMR

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali ni eden izmed stranskih učinkov tudi trombocitopenija ali motnje hemostaze? Potemtakem je logično, da bi lahko vplivalo na podaljsanje kakrsnekoli krvavitve v telesu.

Spoštovani, trombocitopenija se kaže povsem drugače, poleg tega (ne glede na to, da je izjemno redka), nastopi cca 3 tedne po cepljenju; vaša menstruacija pa se je pričela neposredno po cepljenju.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close