Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja S krvjo prenosljive bolezni

S krvjo prenosljive bolezni

Spoštovana dr. Pirnat!
Že dalj časa uporabljam dnevne vložke iste blagovne znamke. Danes sem prvič opazila, da so na nekaj vložkih manjši rdeče-rjavi madeži, ki so po vsej verjetnosti posušena kri. Ker sem proizvodnjo te tovarne v preteklosti videla v živo, vem, da določene izdelke pakirajo ročno. Tako bi bilo povsem mogoče, da je na vložkih dejansko kri. Te vložke za njih sicer proizvajajo v Italiji, vendar je verjetno proizvodno delo podobno oz. jih pakirajo celo v Sloveniji. Ker nisem takoj opazila, da so vložki umazani, sem jih nekaj časa vsakodnevno uporabljala. Moja skrb, da bi se na takšen način okužila s hudimi s krvjo prenosljivimi boleznimi je velika, saj je sluznica spolovila prišla v kontakt s krvavimi madeži. Poleg tega je bojazen še večja, ker dojim in se bojim prenosa hiva, hepatitisov ter luesa na dojenčka. Lepo bi vas prosila za mnenje in usmeritve glede potrebnega ukrepanja. Lep pozdrav!

Spoštovani, karkoli je bilo, se je vpilo in posušilo. Na tak način se s krvjo prenosljivimi okužbami prav gotovo niste mogli in ne morete okužiti.
Glede sprememb, ki ste jih opazili na proizvodu, pa kontaktirajte Inšpektorat.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Najlepša hvala za odgovor. Vložke sem že zavrgla. Naj kljub temu kontaktiram inšpektorat? Verjetno ste imeli v mislih tržnega? Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, mislila sem Zdravstveni inšpekrorat.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Hvala tudi za to informacijo. Bom skušala kontaktirati zdravstveno inšpekcijo. Verjetno sem potem lahko brez skrbi tudi v primeru, ko so madeži prišli v stik z ranicami po britju, ker so bili že posušeni, kajne?. Lep pozdrav!

tako je

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close