Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Povišan immunoglobulinG

Povišan immunoglobulinG

Pozdravljeni,
prosila bi vas za nasvet. Ker sva z možem tik pred postopkom IVF v tujini (5 neuspešnih v Slo.) in so nama svetovali, naj opraviva določene preiskave, so me zaskrbeli izvidi, ki sem jih opravila samoplačniško:
Immunoglobulin G: 1731 (650-1600)
Chl. trachom. IgG-ab: 87 (manjše od 22.0)
Chl. trachom. IgA-ab: 23 (manjše od 22,0).

Prosim za nasvet, kaj naj naredim glede povišanih vrednosti oz. na koga naj se obrnem.
Pod izvidom je omenjena celijakija oz. občutljivost na gluten. Sama se že nekaj mesecev izogibam glutenu, saj mi je bilo na bioresonanci tako svetovano. Je stvar z glutenom pri meni resnejša?

Kako pa je s chlomidio trachom? Že pred leti so bili izvidi :
IgG 1:128 (pozitivno; 1:64 je negativno) in IgA: negativno: ker niso nič svetovali glede tega, sva poskušala, a so bili vsi postopki žal neuspešni (enkrat slepa nosečnost, enkrat splav). Bi morali to resneje obravnavati?

Bi mi lahko svetovali, kje oz. na kakšen način lahko pridem do preiskave limfocitne populacije (CD3, CD4, CD8, CD 19, NK celice) ne da bi to opravila samoplačniško na Inštitutu za mikrobiologijo in imunologijo (osebna zdravnica in ginekologinja mi napotnice menda ne moreta dati).

Najlepša hvala vnaprej.

Spostovani, razen pretekle okuzbe s klamidijo in posledicno pac pozitivnimi protitelesi ne vidim nic posebnega. Zakaj bi pregledovali limfocitno populacijo?? Le te se nikoli ne pregleduje kar tako, temvec v sklopu nekega diagnosticnega imunoloskega postopka. Ce le tega ni, ste samoplacnik.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close