Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljenje proti tuberkulozi in test

Cepljenje proti tuberkulozi in test

Pozdravljeni!

Ker sem izseljenka v ZDA in mi je vmes zaradi njihove birokracije in dolgega čakanja na zeleno karto pretekel slovenski zdravniški pregled sem bila prisiljena opraviti še enega tukaj v Texasu. Vse lepo in prav, ampak tukaj ti NE PRIZNAJO slovenskih cepljenj in so me tako proti moji volji in povsem nesmiselno cepili z MMR, hepatits B in tetanus, čeprav imam vse vakcinacije, ker sem bila rojena leta 1986. Da ne omenim,kako so me odrli 450$ za to. PA me verjetno bodo tudi za variccelo dodatnih 125$, ker gleajo titer in le molim Boga, da bo dosti visok,čeprav sem imela ošpice, ko sem bila stara nekje do 5 let in se bojim,da bo titer prenizek.

Moje glavno vprašanje je…delali bodo tuberkulozni test in sedaj ne vem, a smo generacije 1986 še bile cepljenje proti tuberkulozi in če ja, a bo ta test kljub temu, da sem sedaj stara 32 pokazal pozitivno reakcijo, čeprav zelo očitno bolezni nimam (so mi v SLO narediti rtg thoaxa,ki je bil negativen). Ker če bo pozitiven, me talenti poleg rtg thoraxa bodo poslali ,da dam kri. In a krvni test razloči med Pt nastalimi zaradi okužbe in pt od vakcine iz leta 86-90?

Najlepša hvala,
res bi se rada izognila dodatnim stroškom,ki so že tako astronomski.

Kristina

Spoštovani, za hepatitis B v Sloveniji – letniki rojstva 1986 prav gotovo niso bili cepljeni (z izjemo zdravstvenih delavcev, oz. otrok, rojenih materam, nosilkam virusa). Pravite, da ste imeli ošpice??? Zelo dvomim ob letniku rojstva 1986. Če ste norice imeli, bo vaš titer prav gotovo pozitiven.
Tuberkulinsko testiranje prav goto NE loči med cepljenjem proti TBC in okužbo. Letnik 1986 je bil v Sloveiniji besežiran. Če bo tuberkulinsko testiranje pozitivno, je pomembno, koliko je pozitivno, in če je nad določeno mejo, to kaže na aktivnost pravega bacila TBC. Cepljenje proti TBC namreč ni zaščitilo pred okužbo z bacilom TBC, ampak pred hudo obliko bolezni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close