Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Testiranje na sestavine cepiva pri otroku

Testiranje na sestavine cepiva pri otroku

Pozdravljeni.

Na nekaj mestih sem prebrala, da je možno narediti teste na sestavine cepiva za obvezna cepljenja pri dojenčku, otroku. Zanima me, kje se opravi te teste in ali je potrebna napotnica pediatra oz. je to samoplačniško? Kje sploh lahko dobim informacije o tem?

Naj povem, da smo prvega otroka cepili in načeloma nimam nič proti cepljenju. Zdaj pa imamo novorojenčka in ko je toliko govora o možnih stranskih učinkih, bi raje otroka dala prej testirati na sestavine cepiva in če bi bilo vse v redu, bi ga cepila. Vem, da se načeloma testira tiste otroke, ki so že prej imeli neko reakcijo na cepivo, ampak ne vidim razloga, da ne bi dala testirati otroka v vsakem primeru in sem sigurna, da mu cepivo ne more dolgoročno škoditi. Prosim za informacijo.

Lep pozdrav.

Mirjana

Spoštovani, testiranja “kar tako”, na zalogo, ne da bi vedeli, kaj iščemo in zakaj testiramo, se nikakor ne izvaja (in tudi ni smiselno). To pomeni, da testiranje na sestavine cepiva “v naprej” NE OBSTAJA! Pri otroku, ki je po cepljenju razvil neko reakcijo, se lahko išče, oz. testira na določeno sestavino, za katero se meni, da je povzročila preobčutljivost.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close