Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja OMR in nosecnost

OMR in nosecnost

Pozdravljeni.

Odlocam se za cepljenje OMR, saj sem bila nepopolno cepljena v otrostvu. Koliko casa po cepljenju se svetuje odloziti nosecnost?

Poleg tega me zanima ali osvezitveno cepljenje di/te/per za odraslega gre na stroške Zzzs?

Hvala in lp. SREČNO!

Spoštovani, nosečnost je po cepljenju proti OMT potrebno odložiti za 1 mesec. Revakcinacije proti DT se na stroške ZZZS lahko izvaja s po 1 odmerkom na vsakih 10 let.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor.

Kako je pa s cepljenjem OMR in dojenjem? Namreč, 10 mesečna deklica se 1x-2x/ dan pred spanjem še vedno doji. Količina mleka je minimalna, govorim o mililitrih. Ali jo lahko s cepljenjem kaj ogrožam glede na to, da je to živo cepivo?

Še eno vprašanje. 2 letni sin je že bil cepljen z enim odmerkom OMR. Kolikor razumem, je nepopolno cepljen. Glede na to, da je bolezen pred vrati, ali lahko dobi že prej 2. odmerek ali šele pred vstopom v šolo? Isto me zanima za 10 mesečno deklico. Jo lahko cepim že pred 1. letom?

Hvala še enkrat in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spostovani, 10 mesecnice s cepljenjem prori omr prav nic ne ogrozate. Ce nameravate z deklico potovati, jo lahko cepite ze zdaj, sicer cepljenje izvedite pri enem letu. 2 letnika je smiselno z drugim odmerkom cepiti prej v primeru, ce potujete na ospicicno podrocje. Redno bo z drugim odmerkom v vsakem primeru cepljen pred vstopom v solo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close