Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Ureznina v nosecnosti

Ureznina v nosecnosti

Pozdravljeni. Sem v 20. tednu nosecnosti. Vceraj sem zgleda imela slab dan in sem se dvakrat urezala v levo roko. Prvic od malce zlomljenega pokrova wc skoljke, to je manjsa ranica, malo mi je pritekla kri, drugic pa pri rezanju kruha, ko sem si kar konkretno z nozem porezala blazinico prsta. Rano sem si sicer za silo oskrbela z bepanthen antiseptikom in nanj dala obliž. V sluzbi sem si ga odstranila in potem sem še dvakrat dreznila s papirji v prst in mi je zopet tekla kri. Prst sem povila kar s toaletnim papirjem. Zdaj se je rana sicer že dokaj zacelila. Proti tetanusu sem bila cepljena pred vec kot 10 leti. Bi morala zaradi te rane zopet na cepljenje? Kako je s tem v nosecnosti? Hvala, lp

Spoštovani, ne glede na ureznino je za stalno vzdrževanje zaščite proti tetanusu priporočeno cepljenje vsakih 10 let. Cepljenje nosčnic je zaželjeno, zlasti v drugi polovici nosečnici, saj s cepljenjem ščitimo tudi plod (protitelesa proti tetanusnemu toksinu namreč prehajajo tudi preko posteljiece).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close