Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Prenos stekline skozi 1 dan staro rano

Prenos stekline skozi 1 dan staro rano

Pozdravljeni,
Najprej upam, da moje vprasanje ne bo prevec butasto;

Trenutno potujem po filipinih. Pred parimi dnevi se je med mano in punco “vrinil” pes, ki je bezal pred drugimi psi.

pes me ni niti ogrizel niti opraskal. Ko je sel med nama je samo oba s svojo dlako “podrgnil” brez kaksnerkoli sledi. Pes (kolikor sem ga uspej ujeti ponoci v tisti sekundi ali dveh, ko jo je ucvrl mimo naju) ni kazal na to, da bi bil potepuski, so pa bili psi na cesti, ki so ga pregnali potepuski.

Po premisljevanju dogodka pa me je zacelo skrbeti ker:

Na kolenu sem imel rano, ki je bila ob dogodku stara 1 dan. To je na tisti nogi ob kateri se je podrgnil pes . Rana je nastala pri potapljanju prejsen dan. Rana se je celila, vendar zaradi vseh vodnih aktivnostih se zdalec ni bila zaceljena.

Kar me skbri je, da je bil kateri od potepuskih psov, ki so se tepli kuzen za steklino in da je pes, ki je tekel mimo preko svoje dlake pustil kaj na meni. Ali je to mozno?

V sloveniji, bi tak dogodek kmalu pozabil tukaj pa me (trenutno sem na otoku palawan v mestu el nino) zaradi zelo slabe statistike to zacenja skrbeti.

Ali mi lahko pomagate:
1. ali je mozen prenos stekline skozi dan staro rano (ki se celi), ni pa se 100% zaceljena

2. Ali je smiselno iskati pomoc? (preverim najprej tukaj, da me ne bodo pri zdravniku gledali kot tele v nova vrata). Ko sem punci povedal za mojo teorijo “da je pes zamahnil z repom po moji rani in me okuzil” se ji je to zdelo ze na meji znastvene fantastike (pa ceprav se tega sploh ne spominjam ampak, ker je pes tako hitro bezal mimo mene, da bi si tovrstne detajle tezko zapomnil in ceprav se je pes “podrgnil” po zunanji strani moje noge in tekel izza mojega hrbta naprej).

Mogoce me je malo zgrabila panika, zato bi mi zelo pomagal en “hladen” odgovor.

Od tega dogodka je minil tocno en dan.

Hvala za odgovor,
lp,
peter

Spoštovani, dogodek tudi znanstveni fantastiki ne ustreza, o steklini bi razmišljali izključno ob stiku s slino, nikakor pa ob stiku z dlako. Takole se ne morete okužiti s steklino.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
Najlepša hvala za hiter odgovor.

Res je, da me pes ni ugriznil vendar pa se je prej tepel (oz. tega ne morem vedeti, ker sem slišal samo lajež psov in nato je ta pes švignil med nama).

Moja teorija je predpostavlhala, da so tega psa drugi psi grizli oz. oslinili po delu, ki bi lahko dosegel višino mojega kolena (npr. Rep).

Če sem pravilno razumel vaš odgovor tudi to ni mogoče oz. takšnega primera prenosa še niste zasledili?

Lp,
Peter

Spostovani, pri prenosu stekline gre vedno za nek stik, slina stekle zivali – koza/ sluznica, ev. Tidi z aerosolom/ vdihavanje ob veliki koncentraciji, priner so stekli netopirji v jamah; ampak takih primerov , kot je vas, podrgnjenje dlake psa, ki je tekel mimo, pa ne. Ce bi bil pasji del teireticno poskodovan, pogrizeb, kot ste si zamislili, bi pes krvavel.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepša hvala za vaš odgovor. 🙂
Lp
Peter

New Report

Close