Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja cepljenja

cepljenja

Pozdravljeni,
ne v svojih zdravstvenih kartonih ne v arhivu zdravstvenega doma ne doma ne najdem(o) podatkov o tem, katere nalezljive bolezni sem prebolel v otroštvu (norice, ošpice idr.), proti katerim sem bil cepljen oziroma proti katerim sem odporen. Za informacijo o testiranju sem neuspešno spraševal na NIJZ in na Zavodu za transfuzijsko medicino, tako da mi počasi zmanjkuje domišljije, koga naj še vprašam. …
Vnaprej hvala za pomoč!

Centralnih podatkov o cepljenju oseb, rojenih pred letom 1994, ni, pa še ti so le delni.
Cepilne knjižice so bile ali zdravstvene knjižice, ali beli vložni kartončki ali rumene knjižice. Če jih ni, jih ni.
Če po ustnem izročilu staršev, sorodnikov ne uspete izvedeti, kaj ste preboleli, se lahko date testirati (tega pa ne morem razumeti, da se v ambulanti za cepljenje na NIJZ ali pri izbranem zdravniku ali IMI ali na ZTM niste mogli sporazumeti9.
Samoplačniko se testirate za ugotavljanje protiteles proti ošpicam (Ig G Morbilli virus), noricam Ig G VZV; tetanusu, davici (antitiksinska protitelesa tetanus, davica), mumpsu, rdečkam (Ig G Rubella virus)…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close