Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Primerno ravnanje z živili

Primerno ravnanje z živili

Spoštovana dr. Pirnat! Sem noseča in pogosto pekovske izdelke kopujem pri lokalnem peku, ki ne uporablja umetnih dodatkov. Šele danes pa sem opazila, da pekovsko pecivo hranijo v plastični banjici pokriti s praznimi vrečami moke. Glede na to, da se te vreče sicer hranijo v skladiščih, kjer pridejo v kontakt z umazanijo in glodalci, me skrbi okužba s toksoplazmozo, listeriozo ali z boleznimi, ki jih prenašajo glodalci. Kaj mi svetujete glede ukrepanja v tej zadevi? Hvala. Lep vikend vam želim!

Spoštovani, v obratih morajo biti vsi higienski in sanitarno tehnični ukrepi izvedeni tako, da preprečujejo vstop in prisotnost glodalcev. Da bi bile vreče v skladiščih v kontaktu z glodalci je bolj malo možnosti, oz. če v pekarni ravnajo po pravilih dobre higienske prakse, pratično nič. Ravnanje, ki ga opisujete, res ni higiensko. nekega hudega tveganja pa tudi ne prinaša. Kaj storiti? Peka lahko opozorite, da je pokrivanje posod z nečistimi pokrivali neprimerno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, hvala za vaše mnenje. V to pekarno pa zagotovo ne bom več zavila, ker ne samo, da je bila posoda pokrita z umazanimi vrečami, pekovskega peciva so se vreče dejansko dotikala. Poleg te me je nazadnje stregla gospa, ki ni uporabljala rokavic, čeprav je rokovala tudi z denarjem. Ko sem jo na to opozorila je bila vsa nejevoljna in mi je nesramno zabrusila, čr bom jedla tudi z rokavicami.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, hvala za vaše mnenje. V to pekarno pa zagotovo ne bom več zavila, ker ne samo, da je bila posoda pokrita z umazanimi vrečami, pekovskega peciva so se vreče dejansko dotikala. Poleg te me je nazadnje stregla gospa, ki ni uporabljala rokavic, čeprav je rokovala tudi z denarjem. Ko sem jo na to opozorila je bila vsa nejevoljna in mi je nesramno zabrusila, če bom jedla tudi z rokavicami. Lp

New Report

Close